top of page
חיפוש

סדר פסח

חג הפסח מתקרב עלינו לטובה, והשנה אני חייבת להודות שלעומת שנים קודמות, אני נרגשת פחות. אולי זה המצב הכללי שמעיב, או שאולי משום שלא מתוכנן לנו סדר פסח כהלכתו השנה, או שאולי זו העובדה שהחלטנו לנסוע מפה קצת בחג הזה, כך שהוא פחות חודר אליי הפעם.


ובכל זאת, אני לא יכולה להתעלם מציון הדרך הזה: פסח הוא אחד משני החגים הגדולים אצלנו. הוא מביא איתו את האביב, והרי שעונות המעבר הן מהאהובות עליי במיוחד. זוהי גם הזדמנות פז לניקיונות. מבחוץ, אך גם ובעיקר מבפנים. זהו זמן להתחבר לקולות הפנימיים שלנו, להקשיב ולקבל החלטות, ולעבור מרצונות ושאיפות, למעשים כהלכתם.


אז הנה אני עושה לכן סדר פסח, עם 5 דברים שאולי תמצאו בהם עניין בתקופה הנוכחית:

1. פוסט שכתבתי בשנה שעברה על ניקיון פנימי ושולחן החג. ולמי שמארחת ועורכת שולחן החג, או בכלל, המדריך הדיגיטלי לעריכת השולחן מוצע לכן עד סוף החודש הנוכחי (מרץ 2023) בחינם, אצלי בחנות האתר. מוזמנת להורידו באהבה ולהנות ממנו לא רק בפסח, אלא כל השנה. ומפצירה בכן: תערכו שולחנות יפים! זה עושה כזה הבדל לשבת סביב שולחן מושקע, יפה לעין, שעושה טוב גם בלב. האוכל יותר טעים על שולחן כזה, והיושבים סביבו נהנים יותר. באחריות!2. ולמי שנוסעת החג, מצרפת לכן 3 פוסטים שכתבתי על נסיעות וחופשות עם ילדים (לפני, תוך כדי ואחרי הנסיעה). מוזמנות לקרוא ולהפיק מזה ערך. בטוחה שיועיל לכן באריזות, בחופשה עצמה או בסידור האלבום שאחריה.3. המלצה לספר קריאה לחג הזה: אהבה מיד ראשונה של שי-לי ליפא, אהובתי. אמנם לא סיימתי אותו עדיין, ואני קוראת אותו במשורה. פשוט כי לא בא לי שייגמר לי מהר. אבל אני אוהבת אותו, בראש ובראשונה כי שי-לי כתבה אותו, ואני אוהבת כל מה ששי-לי עושה, אומרת, וכותבת. יש בספר הקטן הזה, הרבה נשמה, עומק, ודחיסות של תובנות שחשוב לזכור. למעשה, זהו ספר גדול לחיים והוא מהמם בתור מתנה לחג, אבל בעיקר בעיקר – בתור מתנה לעצמכן. מתנה מיד ראשונה.4. משהו טוב לצפות לו - אני מאמינה גדולה באופק, במשהו טוב לצפות לו ושכייף לחכות שיגיע.

עד סיום שנת הלימודים אקיים רק עוד 2 סדנאות ומפגשים בביתי:

21/4/23 - "אסתטיקה משפחתית" בנושא: הבית

12/5/23 - "אסתטיקה משפחתית" בנושא: אני ועצמי

אחר כך אהיה עסוקה בענייני עבודה, וביולי ואוגוסט כולנו עסוקות בילדים, בחופש הגדול, בקייטנות, בנסיעות ובשגרה מפוזרת. ניפגש שוב לאירוע ״דלתות נפתחות״ שאקיים ב-8/9/2023 (Save the Date) ואחרי החגים נשוב להתראות במפגשים הרגילים וגם --- במשהו חדש, נוסף ומרגש שאני עובדת עליו. אז מי שרוצה להגיע לאחד מהמפגשים הקרובים באפריל ובמאי - כתבו לי וארשום אתכן. ובעלות עסקים קטנים שרוצות להשתתף בבוקר של "דלתות נפתחות" – בוקר מכירה של דברים יפים, מרחיבי לב ומעוררי השראה והנאה אצלי בבית ברמת השרון – מוזמנות ליצור קשר.5. ואחרון חביב - אין ארוחה בלי קינוח. אז הנה קינוח מנצח, ב-2 דקות, שמתאים לפסח. מצרכים:

גלידה וניל טחינה גולמית דבש שערות חלבה צנוברים / פיסטוקים קלויים


איך מכינים?

מניחים את הגלידה בקערת הגשה (עדיף קערה שקופה) שופכים קצת טחינה גולמית מעל מוסיפים כמות נדיבה של דבש מפזרים שערות חלבה ולסיום: מקשטים בצנוברים / בפיסטוקים קלוייםכמה פשוט, ככה טעים!

מאחלת לכולנו ימים רגועים. ימים של אחדות והבנה, פשרה ואור. שיהיה לנו אביב שמח, שיהיה לנו פורח בלב, שנעשה חג משמעותי, עם האהובים לנו, איפה שלא נהיה, ושנבחר במה שעושה לנו טוב ומשדרג את היום-יום שלנו באסתטיקה טובה – פנימית וחיצונית.חג פסח שמח!

373 צפיות0 תגובות

Comentários


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page