top of page
חיפוש

חופשות עם ילדים - חלק ג ואחרון

חופשות עם ילדים מביאות איתם המון אתגרים, מחשבות, הרהורים ותובנות, שמצאתי לנכון לחלוק אותם כאן. כאמור, את סדרת הפוסטים חילקתי לשלושה: לפני, תוך כדי ואחרי הנסיעה.

את חלקים א' ו-ב' תוכלו למצוא כאן וכאן.

והנה החלק השלישי והאחרון, העוסק באחרי, בחזרה מהנסיעה.לי נדמה, שעם החזרה הביתה - מגיעה ההנאה האמיתית. כמו התחושה הנעימה שמרגישים הרבה לפני הנסיעה, שוב יש איזו שמחה שלמה. והקלה שהחופשה עברה בטוב ושחזרנו בשלום. שוב יש נחת רוח מהעובדה שהיה מוצלח בסך הכל. עכשיו אפשר להתרווח על הספה, להיאנח אנחת רווחה טובה כזו, לשבת ולצפות בתמונות.

לעניין התמונות – אני מאד אוהבת לצלם ובעידן שבו המצלמות תמיד איתנו, בנייד, ויכולות להפיק אחלה תמונות, זה נגיש ונוח וכמעט מתבקש לצלם ולהנציח. ילדיי, על אף שלא תמיד זורמים עם הצילומים והשיגעונות של אמא שלהם, כבר מבינים את הערך המוסף של האובססיה הזו: התמונות שנשארות אחרי. האלבום. ובעיקר – הזיכרונות והחוויות שיישארו איתנו לעד ושלא יימחו לעולם, הודות לתמונות.


מבחינתי, לצילום יש ערך משפחתי חזק ביותר. אני אוהבת לפתח תמונות מוצלחות במיוחד ולשים במסגרות. יש לנו תמונות ממוסגרות ברחבי הבית שמזכירות לנו רגע, חוויה, מקום, תחושה שנרצה לחזור אליה - וזה תמיד עושה נעים בלב כשהעיניים נחות עליהן.

אחרי כל נסיעה, אני מקפידה ליצור אלבום מאותו טיול / חופשה. למרות של"לופה" יש גם אפשרות ליצור אלבום מהתמונות הישר מהנייד, לאחרונה אני מוצאת שנוח לי יותר דרך אפליקציית Once Upon. גם התוצאה משובחת יותר: האלבום גדול, נקי, בלי עיצובים, רקעים וקשקושים, ויש בו המון אפשרויות פריסה וסידור של התמונות בקלות. אני מוצאת תמיד קופוני הנחה ברשת וזה נחמד כשמגיע אלבום בניחוח סקנדינבי משהו, מזכיר לנו חוויות שהיו ומאפשר לנו לחוות הכל מחדש (רק בנוחות ובלי מאמץ ההליכות, התורים, ההזעה, הקיטורים וכו').ושלא תחשבו ששכחתי ממה שקרה רגע לפני שהתרווחתי על הספה עם התמונות... כן, כן, "מס נסיעות" הוא המס הדוחה ביותר שניתן לשלם אחרי חופשה :-) כל נסיעה כמעט, מביאה איתה הררים של כביסות, וימים של "בילוי" בלכבס ולתלות, לקפל ולסדר בחזרה בארונות.

זה החלק הפחות כייפי שבלחזור הביתה, וכבר שמעתי על מי שרגע לפני החזרה לארץ כיבסה במכבסה בחו"ל, או על מי ששכרה דירה בחו"ל וכיבסה שם. מבחינתי, כל אלה הם לא אופציה. אני לא נוסעת לארץ אחרת בשביל לכבס. גם לא בשביל ללכת למכבסות זרות ולבזבז זמן יקר כדי להמתין שהכביסה שלי תהיה נקייה. אני אכבס בבית, בנוחות שלי, בקצב שלי, עם הריחות שלי, גם אם זה אומר שאתעסק עם זה לסירוגין 3 ימים.

טיפ: בחופשות משפחתיות – אט אט רוב הבגדים שהבאנו הופכים להיות ערמות של כביסה. אני מביאה איתנו שקיות רב פעמיות לתחתונים, גרביים וחזיות המיועדים לכביסה, ואת כל הבגדים שכבר לבשנו – מקפלת יפה ומניחה במזוודה שייעודה: מזוודת כביסה. יש שם בגדים מקופלים של כולם, ועם הגיענו הביתה, המזוודה הזו יורדת ישירות לחדר הכביסה וממוינת שם, בין כהה לבהיר. זה מקל מאד את תפעול העסק.


עוד עניין שקורה עם החזרה הביתה – עייפות ורעב. אצלי לפחות, הילדים תמיד חוזרים מחופשה עם כמיהה לאוכל של בית! אני מקפידה שיהיה לי תמיד עוף טחון בפריזר, שאוכל להפשיר עם חזרתנו ולמחרת הוא כבר יהפוך לסיר קציצות ביתי וטעים (יש שיגדילו לעשות ויקפיאו קופסאות עם קציצות מוכנות מראש. אני לא תמיד מספיק להתארגן על זה לפניי).

לחלופין, גם רצועות עוף מופשרות "תופסות" אצלי להתקנת ארוחת צהריים / ערב מהירה ומזינה ואני אוהבת לשלוף אותן מהפריזר לילה קודם ולהכין איתם ארוחה ביתית וטובה.


נחמד בעיניי לארגן ארוחת ערב ברוח המקום שהיינו בו. כשחזרנו מהולנד הכנו קרפים טעימים, וכשחזרנו מברצלונה, הכנו פאן קון טומאט. עם החזרה מפריז (ולרגל יום הנישואין ה- 18 שלנו), הכנו ארוחת גורמה צרפתית: סטייק מעולה, עם פירה, רוטב שמנת ופטריות למי שרצה, וברוקולי. היה יאמי! ולקינוח: פאי לימון, כיאה לזיכרונות מפריז. ערב כזה מאפשר העלאת זיכרונות, צחוקים, בדיחות פנימיות ופרטיות השמורות למשפחה, ומנכיח את חוויית הביחד ואת הכייף שהיה.אז מה לגבי הנסיעה הבאה שלנו, אתן שואלות?

"בטן גב" או שוב נסיעה עירונית? ובכן, כרגע נראה לנו שהכיוון בקיץ הבא יהיה ליעד רגוע, בלי הרבה תוכניות ותזוזות. משהו שיותר דומה לחוויה שלנו בכרתים השנה. אבל שנה זה המון זמן, ומי יודע מה יהיה עד אז...

אולי עוד נשנה את דעתנו ;-)

ואיך אתן חוזרות מנסיעה? מה הדבר הראשון שאתן עושות כשאתן מגיעות הביתה? האם יש לכן ריטואלים מיוחדים עם החזרה? סקרנית לשמוע.

ובכלל, כל מה שיש לכן להוסיף על נסיעות עם ילדים, לפני / אחרי / תוך כדי – בבקשה תוסיפו, למען נחכים ונשתכלל כולנו. מחכה לשמוע מכן ♥ ושיהיו לנו הרבה חופשות, עם הילדים (וגם לפעמים בלעדיהם), ורק דברים טובים.

98 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page