top of page
חיפוש

אסתטיקה משפחתית – מה, מי, מו?

אתן כבר יודעות שחובבת סיכומים אני.... אבל איך מסכמים משהו שרק התחיל?


המחזור הראשון של אסתטיקה משפחתית הסתיים לו זה עתה וחשבתי שיהיה נכון לסכם אותו ולספר קצת חוויות ממנו, ואגב כך, לענות על שאלות ששאלתן אותי במהלך כל התקופה האחרונה.

אז אולי "סיכום" הוא מילה מטעה, כי "אסתטיקה משפחתית" הוא "אירוע מתגלגל".

הרי מי שמצטרפת לקורס, חווה 8 שבועות של אסתטיקה ומלא תכנים, טיפים פרקטיים, עצות טובות, הטבות שוות, הפניות למקורות מעשירים אחרים, חשיפה לאורחות שלי - נשים מעוררות השראה ומעניינות כל אחת בתחומה והיכרויות ממשית עם עוד נשים נפלאות. הקורס מציע שלל מידע, הפרייה הדדית ושיתוף אינפורמציה, רעיונות והשראות, אבל החוויה בעצם לא נגמרת, כי כל "בוגרת קורס", מוזמנת להצטרף גם לקבוצות הבאות שיהיו, ולהיות חלק מקהילת נשים מתהווה וצומחת. ובכל זאת, אני חושבת שאפשר לומר כמה מילות סיכום ופרידה אחרי כל מחזור, ולו בשל התובנות והלמידה שכל סבב כזה מאפשר. אז הנה, כמה מהרשמים ומהחוויות האישיות שלי מהמחזור הראשון של "אסתטיקה משפחתית":

במהלך שמונת השבועות האלה, הלמידה שלי הייתה עצומה, ואני לא מדברת כאן בכובע של "מנחת הקורס", אלא בתור אדם שהאסתטיקה, המשפחתיות והפרקטיות חשובות לו מאד. הרגשתי שאני מקבלת רעיונות והשראה ושאני מיישמת דברים חדשים, שלא עשיתי או לא הכרתי עד כה. גיליתי מקורות נוספים למתכונים נהדרים. עמדתי על הדיוק שבין "תודות" ל"טובים", ונהניתי מהאבחנה הדקה שבין השניים. נחשפתי למשפטי השראה מהממים, שעושים דרכם אל לוח ההשראה שלי. הכרתי ספרים מומלצים על הורות. גיליתי קלפים חדשים, שיכולים להיות נהדרים למסגרת המשפחתית או לכל מסגרת אחרת. למדתי על זרימה, "התאמות" ועל מסורות משפחתיות של אחרות, שאת חלקן הייתי שמחה לאמץ גם אל הקן המשפחתי שלי. שמעתי על אפליקציה חדשה לסידור תמונות שאני הולכת לנסותה בקרוב. הכרתי חנויות חדשות, שארצה לבקר בהן בהקדם ולבחון אותן מקרוב. הייתה לי נחת רוח להוביל את הקורס הזה, אך בעיקר בעיקר, חשתי סיפוק והנאה מלהשתתף בו.


המפגש הראשון, שהיה מפגש פרונטלי שאירחתי בביתי, היה יריית פתיחה משמעותית מאד. למען האמת, לא שיערתי בליבי עד כמה הוא חשוב וכמה כוח הוא טומן בחובו. הבוקר הזה, שאירחתי אצלי, היה בעצם המפגש העוצמתי הראשון בין הבנות, ומה שיצר אחר כך את רקמת ה- DNA המיוחדת של בנות הקורס. כבר באותו בוקר, שיתפה אחת המשתתפות את העובדה שהיא לומדת להיות פחות פרפקציוניסטית ופחות מעולה בהכל. הויתור הזה - על השלמות, והפשרה הזו - בין השלם למושלם, היא סופר-חשובה בעיניי. אני חושבת שזו הייתה מהות המחזור הראשון של "אסתטיקה משפחתית" עבורי. חודשים רבים עמלתי על איסוף החומרים ועל כתיבתם. ראיתי בחזוני קונספט מסוים ואיך הוא עובד ומתנהל. בחרתי תמונות, טקסטים, עבדתי מול גרפיקאית ימים כלילות, ותכננתי משהו מאד מסוים ומיוחד במוחי: מרחב נשי, רך, תורם, מעשיר, מהנה, קליל, אך כזה עם הרבה ערך מוסף ושאפשר גם ליישמו בפשטות. אלא שבפועל, דברים קרו קצת אחרת. הקצב היה שונה משתכננתי מלכתחילה. למדתי שאני צריכה לשחרר. לא הכל קורה כמתוכנן ויש דברים שמופקעים משליטתי. ולא הכל מושלם. וזה בסדר! ולמדתי שאני רק בהתחלה, ולא כל דבר צריך להתחיל מייד מ- 100. אפשר לטפס אל הפסגה בשלבים... ומותר למחול לעצמנו. בעצם מוטב. וגם להרפות. ולקבל. ולסמוך. לסמוך על כך שהדברים ילכו וישתפרו, ילכו ויהיו טובים ומעולים, כי אני "על זה", עם "היד על הדופק" ואני רגישה להתפתחויות, ולנשים שאיתי. רגישה לרצונות ולצרכים, ואחרי הכל - אני בתהליך של למידה מתמדת איך להפוך את הדבר הנפלא הזה, ליותר טוב מטוב. אני חושבת שההבנה הזו בלבד, הייתה כל כך משמעותית לי, כי מצאתי בה חן. ויופי. ההתגמשות הזו, הירידה מה"אוורסט" מבלי להגיע אל פסגתו ולדעת שאעלה אותו שוב ושוב עד שאגיע לתקוע את הדגל של "אסתטיקה משפחתית" בראשו, אי שם, למעלה למעלה, הייתה מופלאה בעיניי. מצאתי שיש ערך עצום לתהליך עצמו, מה גם שלא חייבים להצטיין בהכל, כל הזמן. ובטח לא בתחילת הדרך.


אני חושבת שזוהי בעצם גדולתה של "אסתטיקה משפחתית". יש בה אסתטיקה אישית וקבוצתית, שיח נשי, חוכמת המונים מדויקת, למידה משמעותית ו"שפה" שכולנו מכירות היטב ונעים לדבר אותה. כמה כייף ומעשיר היה לי להיות בחברתן של עוד נשים שדוברות את אותה שפה, שפת האסתטיקה. נשים שמכירות באסתטיקה כערך לחיים, ומשתמשות באותו "תבלין" בחייהן. התבלין שהופך את הפרטים הקטנים לחוויה גדולה. ההבנה שעיצוב, ואסתטיקה, ומחשבה מוקדמת, וערכים מוספים, הם בעצם עוד דרכים להעביר רגשות, לחיות טוב, לשדרג את הקיים ובעיקר בעיקר - להרחיב את הלב ולהנות.


אז הנה מענה לשאלות שלכן וגם כמה דברים חשובים שלמדתי תוך כדי תנועה על הקורס שלי, "אסתטיקה משפחתית":

1) המפגש הראשון (והאחרון!) יש חשיבות מכרעת למפגש הראשון (וגם האחרון). עשו כל מאמץ כדי שלא להחמיץ אותו, או את המפגשים הפרונטליים בכללי. זו הזדמנות להכיר את הנשים שיעברו איתכן את המסע הזה. זו הזדמנות ליצור קשרים ולהרגיש "חלק ממשהו". המפגש הפרונטלי מחבר. הוא יוצר חוויה, היכרות משותפת, והוא הבסיס לפתיחות ולשיתוף שיבואו. זוהי הזדמנות לנטוורקינג ולמינגלינג שיניבו אחר כך פירות טעימים.


2) ואם אני גרה בחו"ל? אני עדיין יכולה להשתתף? בוודאי. אמנם לא תוכלי להיות נוכחת פיזית במפגש הראשון ובאחרון, אבל עדיין תוכלי להנות מהגישה לתכנים הדיגיטליים שהכנתי וגם להיות חלק מהקבוצה האיסנטגרמית ומהשיתופים של הבנות בתוך הקבוצה. שני דברים ייעשו במידה ואת מתגוררת בחו"ל והחלטת להצטרף אלינו: הראשון, הוא שנקיים שיחת זום חד פעמית קצת אחרי המפגש הראשון כדי לפגוש גם אותך ולשוחח "פנים אל פנים". השני הוא, שתישמר לך הזכות למפגש איתי כשתגיעי לארץ לביקור... בטוחה שיהיה לנו הרבה פערים להשלים ואולי גם שאר בנות המחזור ירצו להצטרף אלינו.

3) ואם אין לי חשבון אינסטגרם? זו ההזדמנות שלך לפתוח אחד כזה. זו לא בעיה ונוכל לעשות את זה יחד, כשתגיעי למפגש הראשון. במפגש הראשון, נחבר את כל הבנות לקבוצה הסגורה של "אסתטיקה משפחתית" ותוכלי להיכנס לחשבון הזה בלבד, לעקוב אחר התכנים בו ולהגיב עליהם. אם תרצי לעקוב אחר חשבונות נוספים – בבקשה, אך זה לגמרי לא מחייב. בסיום הקורס תוכלי להחליט שאת מתנתקת מהאינסטגרם, או שתוכלי להנות מיתרונותיו ולהמשיך להיות חברה ופעילה גם בקבוצות הבאות של "אסתטיקה משפחתית".

4) איך הקורס מתנהל? זה ב"זום"? לא, כלום לא בזום באופן עקרוני (אלא אם כן יש לנו חברה בקבוצה שגרה בחו"ל, ולכבודה נתכנס פעם או פעמיים לשיחת זום להיכרות ולפרידה – בנוסף למפגשים הפרונטליים, שהיא תחמיץ בשל היותה רחוקה פיזית). לאחר מפגש ההיכרות הראשון בביתי, תקבלו אחת לשבוע קוד שיאפשר לכן להיכנס לפרק הרלוונטי שבו נדון באותו שבוע. אתן קוראות את ה"מגזין השבועי" במהלך אותו שבוע, בזמן שנוח ומתאים לכן. במקביל, אני מעלה כל השבוע, כמה פעמים ביום, תכנים לקבוצה שלנו. אתן נכנסות לקבוצה (בשאיפה שכמה שיותר), ומגיבות על הפוסטים המועלים. אתן חולקות משלכן, נותנות רעיונות, מציעות הצעות, חולקות על, משתפות במתכון או בכל דבר אחר – ובכך תורמות לקבוצה כולה. שום דבר לא בזום, שום דבר לא כפוף לשעות מסוימות או לפרקי זמן לחוצים. יחד עם זאת, חשוב ביותר להיכנס לקבוצה באופן שוטף, אחת ליום-יומיים, לעבור על כל הפוסטים, להגיב על מה שיש לכן לתרום, ולהיות אקטיביות בקבוצה האינסטגרמית. אתן צריכות לקחת חלק פעיל בקבוצה, לתת משלכן (ולא רק לקבל), אחרת החוויה הכוללת של הקורס – מתפספסת. אז הכל מתנהל בשיא הנוחות: מביתך, למעט שני מפגשים פרונטליים בביתי, שברמת השרון. והכל קורה בקצב שלך, ובזמן הנכון לך להגיב ולשתף. יחד עם זאת, אין אפשרות להיות "רואה ובלתי נראית", ויש לקחת חלק אקטיבי בהוויה הקבוצתית.

5) מה זה בדיוק "המגזין השבועי"?

המגזין השבועי שאתן לכן גישה אליו, הוא מעין חוברת מעוצבת וכייפית לקריאה, בנושא מסוים. המגזין השבועי אינו קצר, אך הוא נוח לקריאה ויש בו עושר תכני שאפשר לקרוא בעיון או ברפרוף, לדלג ולקרוא רק את מה ש"מדבר" אלינו או להעמיק ולכתוב רשמים, מחשבות ורעיונות תוך כדי קריאתו. זה מאד תלוי בכן.


6) האם ארגיש חלק מקבוצה? השאיפה היא שכן, אבל זה מאד תלוי בך. ככל שתתרמי מזמנך, מהניסיון שלך, מההתנסויות שלך, מחוכמת החיים שלך, תשתפי ותכתבי בקבוצה, כך תוכלי להפרות את כולן, לתרום ובתקווה שגם להיתרם על ידי האחרות. אם כל המשתתפות יבינו את הערך הגדול שבהשתתפות פעילה, תהיה לנו חגיגה קבוצתית, הפריה הדדית והרבה ערך מוסף שהוא מעבר למה שאני הבאתי, כתבתי, והנחתי על השולחן.

7) כמה חשיפה דרושה כאן? כמה שתחליטי. תוכלי לספר ולשתף מניסיונך ועל חייך במידה שתרצי ותחליטי. חשוב להבין שלא מדובר כאן ב"שיתוף סודות הגרעין", אלא בתכנים, ברעיונות, בהשראות, בהרגלים, במסורות, במתכונים, במשפטים ובניסיון החיים שלכן, שיכול להעשיר ולתרום לחברותייך לקבוצה. כל אחת תבחר לעצמה עד כמה היא נחשפת, מה נוח לה לספר, ועד כמה היא מעוניינת לחלוק. ככל שתהיה יותר פעילות ותנועה משתפת, כך כולן תצאנה מורווחות. זה בידיים שלכן!

8) האם אכיר את הבנות ממחזורים קודמים? כן, באופן מסויים בהחלט. הרעיון הוא שזו תהיה קהילה מתפתחת. אני מאפשרת לבנות שסיימו את הקורס, להיות חלק מהקבוצות האינסטגרמיות הבאות שיתהוו, ולקחת חלק פעיל בהן. זו הזדמנות להכיר נשים נוספות ולהיות חלק מנטוורקינג נשי איכותי, ליצור חיבורים ולפגוש עוד נשים מדהימות, שכולן מאד דומות לנו אחרי הכל, כי בין כולנו מקשר עניין מאד דומיננטי - שהוא האסתטיקה.

9) אם יש פרק שאני פחות מתחברת אליו / שיש לי פחות לתרום לגביו, מה אני עושה? המוטו של הקורס, בעיניי, הוא לקחת רק את מה שטוב לך. רק את מה שנעים לך, מתיישב עם חייך ועושה לך טוב על הלב. זו המהות כולה. ולשאלתך – מה את עושה אם את פחות מתחברת לנושא מסויים? הייתי מציעה לך לקרוא קריאה סלקטיבית, לשתף במה שבא לך, או להחליט שאת לא משתפת בכלל (בנושא המסוים הזה). הכל בסדר ואין עם זה שום בעיה. מדובר בפרק אחד מתוך שישה, וקורה שפחות מתחברים לנושא ספציפי. בקיצור, דלגי אם את לא בחיבור.

10) מהם תנאי התשלום?

בעת הרישום, תשלום מקדמה בסך 100 ₪, שיועברו בביט או פייבוקס. את היתרה ניתן לשלם בתשלום אחד במפגש הראשון שלנו, או לשלם ב- 2-3 צ'קים דחויים.


האם יש לכן שאלות נוספות? עוד דברים שמעניין אתכן לשמוע על הקורס? כתבו לי ואצור איתכן קשר.

ובינתיים, זו הזדמנות מעולה עבורי להודות לכן, בנות המחזור הראשון, "חלוצות אסתטיקה משפחתית", על שהייתן המגדלור שלי. תודה ששיתפתן, שהייתן סבלניות, ששיקפתן ועטפתן אותי בטוב ובנועם. כל אחת מכן הייתה כל כך מדויקת ונכונה עבורי. אני מודה לכן ועליכן מכל הלב! ♥

וכעת, אני מחכה לכן, בנות נוספות שיצטרפו אלינו למסע המהנה הזה, מרחיב הדעת והלב – בזרועות פתוחות ועם המון נתינה, תכנים חדשים, רעיונות נפלאים והרבה אסתטיקה טובה ופרקטית לחיים משודרגים, נעימים, כייפים, משפחתיים ומלאי הנאה.


הבנות כותבות על "אסתטיקה משפחתית":
מעוניינת לקבל ראשונה את הפוסטים שאני מעלה? מוזמנת להירשם כאן.

227 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page