top of page
חיפוש

מה חולמות האיילות בלילות?


בשישי האחרון קיימתי זו הפעם השנייה את סדנת "חלומות וניצוצות". הסדנא הזו משמעותית עבורי ויקרה לליבי באופן מיוחד, ובכלל, עצם העניין הזה - של התכנסות נשית יחד, בביתי, סביב אירוח, תוכן וערך - מרגשים אותי בצורה בלתי סבירה, בכל פעם מחדש. ההיענות, האמון וה"ביחד" הזה, שלא לומר האפשרות לארח ולהעניק – הם דברים לא מובנים מאליהם עבורי, בשום צורה ואופן.אז בבוקר שישי, התכנסו להן 11 נשים מדהימות וסופר-איכותיות יחד, כדי להתחבר לרצונות, לחלומות ולמאווים שלהן, לדבר על הפחדים ועל הגורמים המעכבים מלממש את החלומות שלהן, להבין מי ומה מהווה עבורן השראה ואיך שני הדברים הללו מתחברים להם יחד.כחלק מהתוכן המלווה את המפגש, ציינתי שבעיניי, חלום הוא מילה גדולה וחמקמקה. חלומות מתרחשים בלילה והם לא אמיתיים. הם לעיתים מרגישים רחוקים, או בלתי ניתנים להשגה. יש שאמרו בסדנא, שהן לא מגדירות את החלומות שלהן כ"חלום", אלא יותר כפנטזיה, ויש שסיפרו שכלל אין להן חלום. האמנם???

אז הנה כמה דברים שיש לי לומר בנושא (בקצרה):

1) חלום הוא עניין של טרמינולוגיה, בעיניי: אם מגדירים אותו כהגשמה, ולא כחלום, זה כבר הופך אותו ליותר ישים ואפשרי. לא משנה אם נגדיר את החלומות שלנו כפנטזיה או כשאיפה ערטילאית, כל עוד נחליט שאנחנו רוצות לממש את הרעיון הזה – הרי שהכל בר השגה. לפעמים דרושות התאמות, היערכויות מראש, או פשוט צעדים קטנים שיתחילו מהלך – אבל בגדול, כל חלום הוא בר מימוש והגשמה, לטעמי.2) לכל אחת יש חלום. בין אם הוא אישי, בין אם משפחתי ובין אם מקצועי. זה קיים בטוח ואם אתן מרגישות שאין לכן חלומות, סימן שאתן לא מספיק מחוברות פנימה ולא נותנות דרור ודי מקום לשאיפות, לרצונות ולמאוויים שלכן. לפעמים כל מה שצריך זה קצת "לפזר את הערפל", למקד, להיכנס פנימה, אל תוך נבכי נפשכן בשביל לגלות מה החלום שלכן ומה הייתן רוצות להגשים.3) ודבר נוסף שמעניין לתת עליו את הדעת, הוא האם אתן מהמתרפקות על החלומות שלכן או דווקא מהמגשימות? יש נשים שיש להן הרבה רעיונות, חלומות ומאוויים, אבל הן רק מתרפקות על המחשבות האלה ולא מזיזות דברים. הן לא עושות עם זה כלום, והחלום נשאר כמו שהוא, רחוק ובלתי מושג.

מצד שני, יש נשים שדווקא יודעות להגשים דברים שהן רוצה להשיג, להוציא לפועל וליצור, וחוסר הבהירות נעוץ דווקא ברצונות שלהן. לעיתים קורה, שכלל לא ברור לנו מה בכלל אנחנו רוצות. מהו "הדבר הבא" שבא לנו לעשות? מה שמחזיר אותי שוב לסעיף הקודם.... אל עצם ההתחברות לחלומות שלנו. כך או כך, אני שני העניינים האלו אפשר לפתור בשיח אישי ובליווי שיצור בהירות, חידוד, ירגש ויתניע אל עבר עשייה והגשמה.בעקבות הסדנא האחרונה, קיבלתי מספר פניות לליווי אישי מנשים שמרגישות איזשהו ערפל לגבי החלומות שלהן, שצריכות להבין ולהתחבר אליהם יותר, או שצריכות עזרה דווקא במימוש. זו אולי ההזדמנות עבורי להזכיר, שיש לי גם את הזכות הגדולה, כמאמנת אישית, ללוות נשים בתהליך אימוני קצר למיקוד, לחידוד, לחיבור, להנעה לפעולה ולעשייה מגשימה, ברוח האסתטיקה, שאני כה מאמינה בה.ומה מקומן של השראות (או "ניצוצות", כפי שאני אוהבת לקרוא לזה, כי "השראה" הפכה למילה כל כך שחוקה בשפה העברית) בתוך כל זה? מה להשראות ולחלומות שלכן? ובכן, את זה אני משאירה לנו קצת לסדנא הבאה... ;-)

את הסדנא האחרונה פתחתי עם הציטוט הזה, שמצאתי ברחבי הרשת והגדיר במדויק את העשייה שלי בסדנאות:
זו כנראה מהות העשייה שלי: לחבור לנשים שמלמדות אותי כל יום משהו חדש, שמרחיבות את המחשבה שלי ותורמות להשקפת עולמי, שמשתפות אותי לגבי החלומות שלהן ולוקחות אותי למסע מנטלי, רגשי, אישי. וזוהי זכות אדירה עבורי!


מצרפת לכן כאן מידע על הסדנאות הבאות ומזמינה את מי שטרם נרשמה לרשימת התפוצה של הבלוג, למהר ולעשות כן. כך, תקבלו ראשונות את כל העדכונים והפוסטים שאני מעלה, ותוכלו ליהנות מהטבות והפתעות שאני מכינה עבורכן בהמשך. הסדנא הבאה, סדנת אירוח, תתקיים ביום שישי ה- 10/6/22 ואתן יותר ממוזמנות להעניק לעצמכן חוויה נשית ערכית, בבוקר שכולו פינוק, באווירה אחרת שתוציא אתכן מהשגרה ותסב לכן הנאה עצומה. זו הבטחה!

מחכה לכן אצלי, באהבה ונמצאת כאן תמיד, לשאלות, להרהורים ולתהיות.
69 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page