top of page
חיפוש

ביזנס אנד פלז׳ר


גילוי נאות: אני לא משתגעת על הימים של נסיעות עבודה. לא משתגעת זה understatement. זה מוציא את (בני) הבית מאיזון, זה מצריך ממני יתר התארגנות לפניי, אקסטרא-דאגה תוך כדי והרבה עצבים אחרי. ובכללי, אני לא בנאדם כזה שאוהב לצאת מהשגרה שלו. אל תזיזו אותי, הכי טוב!אממה? לא תמיד יש ברירה, ו- duty calls.

לעיתים יש לי מחויבויות בכובעים האחרים שלי שאני חייבת לכבד.

לפני שבועיים, היה זה ביקור בספרייה הלאומית בירושלים, כחלק מתרומה נדיבה שניתנה מטעם הקרן הפילנתרופית שאני חלק מניהולה. אז כדי לעשות מהלימון לימונדה ולהמתיק את הגלולה, בכל הזדמנות שכבר מסתמנת לה נסיעת עבודה, אני משתדלת לערבב בין ביזנס לפלז׳ר ועושה מאמץ למצוא לי דברים נחמדים לעשות ״על הדרך״, תרתי משמע. לפני כשבועיים, החלטתי ״לעטוף״ את הסיור במסגרת העבודה, בדברים טובים - גם לפניו וגם אחריו.אז מה עשיתי ואיפה הייתי? ובכן, בדרכי לירושלים, החלטתי לקפוץ ל״אלורו״, בית קפה קטן ומיוחד בבית ילין, בואכה ירושלים. אל תצפו למשהו מפונפן, אלא יותר למשהו מינימליסטי, נטול גינונים, אך עם הרבה מאד חן. מיקומו של בית הקפה מזכיר מעט אווירה של כפר קטן ונידח באירופה.

האוכל בו טעים להפליא. המאפים מעולים (כן, טעמתי!), הסנדויצ'ים ערבים לחך והקפה מנחם, בדיוק כמו שאני אוהבת.

הצלחות בהן הוגש האוכל היו מקסימות וגרמו לי לרצות לטייל באיזה שוק ולאסוף לי גם צלחות שכאלה…. הצמחייה מסביב פראית ומשגעת, ובכלל - הרגיש לי כמו פנינה בטבע, כמו זכייה כייפית, ככה באמצע החיים.
לאחר מכן, עליתי לירושלים. 20 דקות ללא פקקים - והייתי שם, תענוג לכשעצמו... הסיור בספרייה הלאומית החדשה הנבנית בירושלים הותיר אותי פעורת פה. המיקום, המבנה, הארכיטקטורה הגאונית, הצמחייה והתוכן שעומד להיות מונגש לציבור במוסד הלאומי הזה - הם מהיפים שיש. "אכלתי את הכובע", לא פחות. וזה הזכיר לי, שדווקא במקומות של חוסר חדווה וחוסר עניין, לפעמים - מצפה לנו הפתעה. דווקא במקום שהייתי בו נטולת מוטיבציה וחסרת תשוקה - הייתה לי התרגשות גדולה והנאה עצומה. פשוט ככה! כי לא אחת, ההגעה ללא ציפיות - מבטיחה הנאה שלמה וזה שיעור לזכור.
בסיום הביקור, בדרכי הביתה, עברתי במודיעין, בחנות שאני אוהבת במיוחד. אצל נטי ב״סיפורי בתים״ תמצאו פריטים משגעים, יחודיים, כאלה שלא מוצאים בכל מקום. פריטי וינטג׳ נפלאים שנטי מלקטת, כלי אמייל פרקטיים להפליא, מפות ומפיות, פריטים דקורטיביים לבית וגם לעצמכן (תכשיטים ומדי פעם ביגוד). ונטי לכשעצמה - נפלאה. אישה עם לב זהב וטעם מצוין, שתמיד תקבל את פניכן בחיוך ותדע איך לעזור לכן ומה להציע. נפגשנו כדי לרקום איזשהו שיתוף פעולה מעניין יחד, וגם כדי להתחדש בכמה דברים נהדרים הביתה.
אז מה למדתי (שוב)? שהערבוב והשילוב בין ביזנס לפלז'ר עובד טוב עבורי, ושכמו שלרוב קורה לי בפגישות ובסיורים מטעם העבודה - פעם שכבר יצאתי מחוץ לבית והתרחקתי מהשגרה הרגילה, שחביבה עליי מאד, אני פשוט מתמסרת ונהנית. או כמו שאמר ד״ר סוס: אם יוצאים - מגיעים למקומות נפלאים. אכן כך!165 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page