top of page
חיפוש

ציור הקיץ שלנו

עודכן: 10 בספט׳ 2020

על אחד הקירות שבמקום עבודתי תלוי לו הציור השמח הזה. בכל פעם שאני עוברת לידו, חיוך נמרח על פניי. הנאיביות שלו, הצבעים העליזים, החלוקה לריבועים קטנים שמזכירים קצת את הפיד באינסטגרם, פשוט שבתה את ליבי.


יש לנו – לציור המסוים הזה ולי – יחסי חיבה מיוחדים מזה שנתיים, אבל רק לאחרונה, נפל לי האסימון! למה לא לצייר בעצמי ציור כזה? או יותר נכון, וטוב, וגדול מזה – למה לא לצייר עם הילדים ציור שכזה!?!? והרי עכשיו זה הזמן המושלם! החופש הגדול! עם כל הרצון הטוב להעסיק את הילדודס ולתפור תוכנית לכל יום, יש גם כל כך הרבה רגעי שעמום, שעות שבהן אין תוכניות, דקות שרביצה בבית ללא תכלית הופכת לשגעת וצריך למצוא להם מהר תעסוקה. אז הראיתי את הציור ללורי, שהתלהבה ממנו ממש כמוני, והחלטנו שאנחנו הולכות על זה! כמה ימים אחר כך רכשנו קנבס שיהיה מספיק גדול ומלבני, ברוח הציור המקורי וקדימה, לעבודה…

בשלב הבא, ניסינו לחלק את הקנבס לריבועים. מדדנו, ספרנו, הרהרנו ותהינו איך יוצרים ריבועי אינסטגרם שווים, שבין כל אחד מהם מפריד פס לבן מדויק וישר. לורי העלתה את האפשרות להדביק מסקנטייפ דק לאורך ולרוחב, ובכך ליצור ריבועים. בתום היצירה, כשהצבע יתייבש, אפשר יהיה להסיר אותו ולקבל פסים לבנים מדויקים המפרידים בין הציורים השונים. רעיון גאוני! מסקנטייפ רגיל (שקוף) לא עבד. הוא לא נדבק טוב וכל הזמן זז. דווקא מסקנטייפ מנייר (כזה שבקופת חולים מדביקים את הצמר גפן לשקע היד אחרי בדיקת דם…) עבד נהדר.

נתתי ללורי לתכנן את הציור ולהחליט מה נעשה בכל אחד מהריבועים. היא שרטטה את אותה כמות ריבועים על דף 4A רגיל ואחר כך ציירה בתוך כל אחד מהם כאוות נפשה.


בהמשך, עברנו למלאכת ההעתקה. היא העתיקה מהדף לקנבס כל ציור בעפרון, מה שאמור להקל עליה אחר כך את הצביעה.


ואז עברנו למלאכת הצביעה באקריליק. כל יום הוספנו עוד פרט, עוד שכבה, עשינו תיקונים ושפצורים וגם צרפנו את מייקי המתוק, שיעזור לנו להתקדם. עוד שכבה, ועוד גוון, ועוד רעיון, פשוט גרמו לציור הזה להתפתח ולגדול ולהיות הרבה יותר טוב ומקסים מכפי שבכלל דמיינו בהתחלה.


את הקנבס הגדול הזה השארתי משך 3 שבועות על השולחן, במקום נגיש. הצבעים והמכחולים היו שם גם, זמינים עבור הילדים ועבורי (כן, כן. תאמינו! גם אני נדבקתי במלאכת הציור ונהניתי מכל שנייה!)


זו הייתה גם הזדמנות לבלות עם הילדים יחד, או אחד על אחד, וליצור משהו שהוא משותף: גם משפחתי, גם זוגי וגם אישי. זו הייתה מלאכה דינמית, נבנית ומתפתחת שמילאה לנו יופי את ״השעות המתות״ והכניסה לחיינו הרבה צבע וכייף.


הייתי כל כך מסופקת מהתהליך, מהאינטראקציות שנוצרו תוך כדי, מהתכנון, מהמחשבה וכמובן מהביצוע. והתוצאה הסופית? הרי היא לפניכם ותוכלו לשפוט בעצמכם. בעיניי, זהו ״ציור האינסטגרם״ הכי מקסים שראיתי ויצירת הקיץ הכי משפחתית ומשמעותית שלנו.


נסו ותיהנו…


8 צפיות0 תגובות

Kommentare


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page