top of page
חיפוש

לוריתי גרפיטי 

עודכן: 10 בספט׳ 2020

חול המועד סוכות. יום נטול קייטנה. הזדמנות מושלמת למצוא פעילות מותאמת גיל ולבלות בילוי איכותי ומהנה עם לורי. איזה יופי!

img_5581

כבר מזמן רציתי לקחת את ה”גדולים״ לסיור גרפיטי בדרום תל אביב. ראיתי כל מיני אפשרויות אבל לא הייתי בטוחה האם זה מתאים גם למייקי (6.5) ולרוב גם הייתי נאלצת להיסחב עם נלי בעגלה… ואז חברה הסבה את תשומת ליבי ל״באליגם״. מכירים את התופעה הזו!?!? כבר יצא לי לשמוע על הקופונים וההטבות שלהם אבל לא יצא לי להשתמש. והפעם, הוצעה סדנת גרפיטי שכוללת גם סיור בשטח וגם פעילות מעשית.  מתאים בול ללוריתי שלי, חשבתי לעצמי וביד רועדת הזמנתי דרך באליגם (לא אוהבת להזמין באינטרנט, כבר סיפרתי פה!?!זה תמיד ״חתול בשק״ מבחינתי ורב הנסתר על הגלוי…) אבל הפעם היה ממש מוצלח!

img_5596

הגענו לדרום תל אביב בקלות יחסית, אחרי שמצאנו חנייה נהדרת. { לפנינו נותרה חצי שעה עד לתחילת הפעילות, כך שהתיישבנו בבית קפה סמוך, למיץ תפוזים עם קרואסון – עבורה, וקפה לצד חלה עם טונה – עבורי. היה מתדלק, ומשם הצטרפנו לאזור הכינוס.

img_5585

מיוריאל המדהימה כבר חיכתה לנו שם, ליד “הגלריה הכי קטנה בעולם”, בפלורנטין 18 שבה מציגות תערוכות מתחלפות שנפתחות מדי חודש. קיבלנו הסבר על גרפיטי בכלל ועל אומני רחוב, ראינו כל מיני מיצגים אומנותיים והבנו שברחוב יש גם חוקים וכבוד בין אמנים, אך גם מלחמות על טריטוריה ו״טייגרים״ רדיקליים, “פיראטי גרפיטי” שבאים ומקשקשים על הקירות ועל העבודות של אמנים שעבדו באישור, טרחו ויצרו… עולם ומלואו!

img_5602
img_5611

למדנו על סגנונות של ציור: על ציור בשבלונה או ביד חופשית, על צבע וספריי וגם על ציורים שהם מדבקה.

הסתובבנו ברחוב כחצי שעה וקיבלנו הסברים נרחבים ממיוריאל, שדיברה במבטא צרפתי מקסים ונראתה כל כך יפה ומאוהבת בעבודה שלה, שהתחשק לחבק אותה! כמה תשוקה למקצוע, איזה כייף לראות את זה!!! אחלה שיעור לילדים – לראות מישהו שאוהב וחי כל כך את העבודה שלו…


img_5613
img_5623

לאחר מכן, עברנו לחצר האחורית של הבניין להתנסות בפעילות גרפיטי חווייתית. ציור גרפיטי על חולצה (כדאי להביא מהבית) בספריי וציור על קירות בצבעים ומכחול. מיוריאל הדגימה ואחר כך הילדים התנסו בעצמם. היה נפלא – שונה וייחודי.

לפני שהילדים עבדו בספריי, הם קיבלו מסכות והדרכה. למדנו ש״פחות זה יותר״ ולא צריך ללחוץ חזק על המיכל ולהשפריץ המון צבע, אלא לנהוג ביד קלה (נשמע פשוט, אבל ממש לא!). ואז שוב יצאנו לעבוד באוויר הפתוח כדי לא להיחנק מריחות הספריי החזקים.

img_5624
img_5626
img_5631
img_5648

הילדים התנסו אחר כך בציור ביד חופשית על הקירות, עם שבלונות ובלי ובסך-הכל, היה בוקר קליל, מקסים ומומלץ מאד.

img_5640
img_5643

חושבת שהגיל האידאלי הוא מ-8 ומעלה, כי בכל זאת צריך איזשהן מיומנויות, עניין והבנה בסיסית, כמו גם אחריות להשתמש בספריי ובציוד.

img_5632

img_5603

לתל אביבים שביניכם – מיוריאל גם מעבירה פעילות לימי הולדת בתחום הגרפיטי. יכול להיות מדליק לגמרי.

לפרטים ישירות למיוריאל – 054-4882511 Muriellestreetart@gmail.com

או נסו את מזלכם דרך ״באליגם״ למחירים אטרקטיביים: https://www.baligam.co.il/

3 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page