top of page
חיפוש

לא רק מיץ פטל

עודכן: 10 בספט׳ 2020

בעקבות פנייתי הנרגשת אליכם – לשתף אותי בהמלצות למקומות שווים ופרגונים לבתי עסק, מסעדות ואנשים – קיבלתי המלצה מעוקבת מקסימה לנסוע לקטיף פטל. אז נכון שהיה איזה תכנון ללכת לים בשבת הזו, אבל מזג האוויר השתנה ולא היה בעד ים, ואז גם תומר החליט – בשידול גדול מאד מצידי – שהוא מוותר על האופניים ומצביע לטובת המשפחה, כך שהייתה זו הזדמנות פז לממש את ההמלצה ונסענו לנו לכיוון גדרה, למשק אגרונן לקטוף פטל שחור ותותים מכל מיני זנים….

IMG_7371
IMG_7353

IMG_7327
IMG_7337

ארבעים דקות והיינו שם, נסיעה קצרה ובהחלט לא מעיקה מדיי, אבל כשהתקרבנו לאזור – המכוניות שזרמו לשם כבר הבהירו היטב שאנחנו לא היחידים. התור שהשתרך לקופה היה ארוך ביותר, וילדינו חסרי הסבלנות כבר ביקשו שנחזור הביתה… למרבה הפלא התור דווקא זרם וגם היו ספסלים וכיסאות במתחם שאפשרו לשבת ולנוח עד ש… יש לציין כי המתחם ברובו (כולל באזורי הקטיף השונים) מקורה, מה שלא מצריך עמידה בשמש הקופחת. מאד מתחשב!

IMG_7329

קרוב לקופות עמד בחור צעיר וחביב עם מיקרופון והסביר מה קוטפים (פטל שחור, כך שאת הפטל האדום שצומח – לא לקטוף. הוא עוד לא בשל!) ותותים מכל מיני זנים (תות פקיסטני, תותי עץ והתותים הרגילים המוכרים לנו…).

IMG_7322

אחרי עמידה לא ממושכת מאד הגענו לקופה, שם שילמנו כניסה לארבעתנו (ילד מגיל 3 משלם) – 30 שקלים לכניסת יחיד, ובנוסף רכשנו שתי סלסילות (שהן בעצם קופסאות פלסטיק לא מאד גדולות) כל אחת ב- 25 ש”ח. נכון, בהחלט לא זול. לגמרי לא. קופסאות הפלסטיק קטנות, מחיר הכניסה מופרז, אבל יאללה, בלענו. הרי זה לא שאנחנו קוטפים כל יום… וחוצמזה, אנחנו בעד החקלאים.

IMG_7319

יש לומר שכמות האנשים שעמדה בתור לא מאד ניכרה בשטח. לא הרגשנו צפיפות או לחץ. המרחבים נהדרים ויש גם מוקדי קטיף שונים (פטל, תות עץ, פיטנגו, תות שדה), כך שהיה פיזור נוח של המבקרים. הפטל השחור, שגדל לאורך גדרות שלמים, התרכז רק בשורות מסוימות ונותר לנו ללקט בעיקר מהגובה, מה שהיה פחות נגיש וישים עבור הילדים. בנוסף, התחוור לי ששיחי הפטל הם דוקרניים, ואחרי כמה קוצים ודקירות לכולנו (לכולם שלום! לא משהו היסטרי), הייתה פחות התלהבות לקטוף. אולי בגלל זה השתוקקו הילדים לקטוף דווקא תותים רגילים (תותי העץ לא ערבו לחיכם), שב”אגרונן” אינם גדלים באדמה, אלא בתוך אדניות תלויות, מה שמאד מקל על כאבי הגב…

IMG_7362
IMG_7360

אז אם אתן מהמתארגנים מראש ובא לכם להיות מסודרים, קחו אתכם כפפות. אפילו כפפות לטקס יספקו איזו הגנה מפני הדקירות, וברור שגם מפני הלכלוך… ואם כבר בלכלוך עסקינן, אז קחו עצה מסטרילית: אל תלבישו את הילדים בבגדי חג לבנים. זה לא המקום! הפטל מלכלך מאד ולא נראה שכייף כל כך להסירו מהבגדים. אז תדאגו לבגדים כהים, כאלה שלא חבל לכם עליהם ושהכתמים לא מאד ניכרים עליהם.

IMG_7340
IMG_7332

מקורי ונחמד היה לראות שקעריות קצפת נמכרות בשטח (ב-5 שח לקערה) לטובת אוהבי הנוסטלגיה שמורגלים לאכול קצפת עם תות… כייף של רעיון. במתחם הכניסה היו גם ארטיקים וגלידות למכירה, ריבות תות, מיצים שנסחטים במקום ועוד. סחר שלם!

אז אחרי שקטפנו מזה ומזה, יצאנו לדרך ומצאנו לנו מקום לפיקניק באיזו גינת שעשועים שקטה, כמיטב המסורת…

IMG_7398

ועם התפוקה מה עשינו? כמובן שהכנתי מרנג (הפעם משודרג! עם קוקוס), הקצפנו שמנת מתוקה לקצפת מתקתקה ומעל פיזרנו את הפטל שקטפנו בשילוב תותי שדה. פבלובה למופת!!! היה פנטסטי ועוד יותר טעים ומוצלח לאחר הקפאה…

IMG_7468

טלפון לבירורים: 052-6536341 (אגרונן)

ותודה למירב שרגר המהממת על ההמלצה.

זכרו: אתם תמיד מוזמנים לכתוב לי על מקומות שאהבתם, בתי עסק מוצלחים, רעיונות לפעילויות שוות ועוד. מבטיחה לרשום, לבקר, לבדוק וגם לתת קרדיט למי שמגיע… 🙂

13 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page