top of page
katie-emslie-B2-_qpgJm9Y-unsplash.jpg
Family ESthetics-01.png

את הקורס "אסתטיקה משפחתית" יצרתי וכתבתי משך תקופה ארוכה, מתוך החוויה והאמונה האישית שלי.
זהו קורס ייחודי בגישתו, ונועד ללמד אותך לחיות באסתטיקה טובה – פנימית וחיצונית.

לא מדובר רק על כלים יפים ומטבח נאה, לא רק על שולחנות ערוכים ברוב הדר ופאר וארוחות משפחתיות ומגבשות, לא רק
על בגדים מגניבים, נעליים שוות, תיקים טובים ואיפור יוקרתי.
כל אלה הם חלק חשוב באסתטיקה של החיים. הם "הדברים הקטנים שעושים את ההבדל", ערכם לא יסולא בפז וגם עליהם נדבר בהרחבה בקורס.

אבל לא פחות חשובה היא האסתטיקה הפנימית: מה אנחנו עושות למען עצמנו, לטובת האיזון הפנימי, הבריאות הפיזית והחוסן הנפשי שלנו? יש שיקראו לזה wellness ויש שיאמרו: wellbeing או self-care. אני קוראת לזה: האסתטיקה של הנשמה. וגם עליה נשים את הפוקוס בקורס.

איך זה בדיוק עובד?

"אסתטיקה משפחתית" הוא קורס דיגיטלי ברובו, הבנוי משני מפגשים פרונטליים: מפגש פתיחה ומפגש סיום, אשר יתקיימו בביתי, ברמת השרון. המפגשים הללו, שיתקיימו פנים-אל-פנים, יקנו לכן הזדמנות להכיר נשים נוספות, אינטליגנטיות ומקסימות, לייצר networking ושיח נשי איכותי וכמובן להנות מאירוח חוויתי ומהנה.

במפגש הראשון נהנה מארוחת בוקר משותפת, נכיר זו את זו ונתאם ציפיות ובמפגש הסיום נוכל להפיק תובנות סביב שולחן האירוח המפנק ולסכם את התהליך.

בנוסף, יתקיימו 6 "מפגשים" דיגיטליים, כשאחת לשבוע תקבלו קוד כניסה ל"מגזין שבועי"

בנושא מסוים, אחד מתוך ששת הנושאים שנדון בהם במהלך הקורס:
 

שאלות ותשובות

כאן תוכלו למצוא מענה לשאלות שלכן וגם כמה דברים חשובים שלמדתי על "אסתטיקה משפחתית", הקורס שיצרתי:

 • המפגש הראשון
  יש חשיבות מכרעת למפגש הראשון. עשו כל מאמץ כדי שלא להחמיץ אותו. זו הזדמנות להכיר את הנשים שיעברו איתכן את המסע הזה. זו הזדמנות ליצור קשרים ולהרגיש "חלק ממשהו". המפגש הפרונטלי מחבר. הוא יוצר חוויה, היכרות משותפת, והוא הבסיס לפתיחות ולשיתוף שיבואו. זוהי הזדמנות לנטוורקינג ולמינגלינג שיניב אחר כך פירות טעימים.
 • ואם אני גרה בחו"ל? אני עדיין יכולה להשתתף?"
  בוודאי. אמנם לא תוכלי להיות נוכחת פיזית במפגש הראשון ובאחרון, אבל עדיין תוכלי להנות מהגישה לתכנים הדיגיטליים שהכנתי וגם להיות חלק מהקבוצה האיסנטגרמית ומהשיתופים של הבנות בתוך הקבוצה. שני דברים ייעשו במידה ואת מתגוררת בחו"ל והחלטת להצטרף אלינו: הראשון, הוא שנקיים שיחת זום חד פעמית קצת אחרי המפגש הראשון כדי לפגוש גם אותך ולשוחח "פנים אל פנים". השני הוא, שתישמר לך הזכות למפגש איתי כשתגיעי לארץ לביקור... בטוחה שיהיה לנו הרבה פערים להשלים ואולי גם שאר בנות המחזור ירצו להצטרף אלינו.
 • ואם אין לי חשבון אינסטגרם?
  זו ההזדמנות שלך לפתוח אחד כזה. זו לא בעיה ונוכל לעשות את זה יחד, כשתגיעי למפגש הראשון. במפגש הראשון, נחבר את כל הבנות לקבוצה הסגורה של "אסתטיקה משפחתית" ותוכלי להיכנס לחשבון הזה בלבד, לעקוב אחר התכנים בו ולהגיב עליהם. אם תרצי לעקוב אחר חשבונות נוספים – בבקשה, אך זה לגמרי לא מחייב. בסיום הקורס תוכלי להחליט שאת מתנתקת מהאינסטגרם, או שתוכלי להנות מיתרונותיו ולהמשיך להיות חברה ופעילה גם בקבוצות הבאות של "אסתטיקה משפחתית".
 • איך הקורס מתנהל? זה ב"זום"?"
  לא, כלום לא בזום באופן עקרוני (אלא אם כן יש לנו חברה בקבוצה שגרה בחו"ל, ולכבודה נתכנס פעם או פעמיים לשיחת זום להיכרות ולפרידה – בנוסף למפגשים הפרונטליים, שהיא תחמיץ בשל היותה רחוקה פיזית). לאחר מפגש ההיכרות הראשון בביתי, תקבלו אחת לשבוע קוד שיאפשר לכן להיכנס לפרק הרלוונטי שבו נדון באותו שבוע. אתן קוראות את ה"מגזין השבועי" במהלך אותו שבוע, בזמן שנוח ומתאים לכן. במקביל, אני מעלה כל השבוע, כמה פעמים ביום, תכנים לקבוצה שלנו. אתן נכנסות לקבוצה (בשאיפה שכמה שיותר), ומגיבות על הפוסטים המועלים. אתן חולקות משלכן, נותנות רעיונות, מציעות הצעות, חולקות על, משתפות במתכון או בכל דבר אחר – ובכך תורמות לקבוצה כולה. שום דבר לא בזום, שום דבר לא כפוף לשעות מסוימות או לפרקי זמן לחוצים. יחד עם זאת, חשוב ביותר להיכנס לקבוצה באופן שוטף, אחת ליום-יומיים, לעבור על כל הפוסטים, להגיב על מה שיש לכן לתרום, ולהיות אקטיביות בקבוצה האינסטגרמית. אתן צריכות לקחת חלק פעיל בקבוצה, לתת משלכן (ולא רק לקבל), אחרת החוויה הכוללת של הקורס – מתפספסת. אז הכל מתנהל בשיא הנוחות: מביתך, למעט שני מפגשים פרונטליים בביתי, שברמת השרון. והכל קורה בקצב שלך, ובזמן הנכון לך להגיב ולשתף, אך אין אפשרות להיות "רואה ובלתי נראית", ויש לקחת חלק אקטיבי בהוויה הקבוצתית.
 • מה זה בדיוק "המגזין השבועי"?"
  המגזין השבועי שאתן לכן גישה אליו הוא מעין חוברת מעוצבת וכייפית לקריאה, בנושא מסוים. המגזין השבועי אינו קצר, אך הוא נוח לקריאה ויש בו עושר תכני שאפשר לקרוא בעיון או ברפרוף, לדלג ולקרוא רק את מה ש"מדבר" אלינו או להעמיק ולכתוב רשמים, מחשבות ורעיונות תוך כדי קריאתו. זה מאד תלוי בכן.
 • האם ארגיש חלק מקבוצה?
  השאיפה היא שכן, אבל זה מאד תלוי בך. ככל שתתרמי מזמנך, מהניסיון שלך, מההתנסויות שלך, מחוכמת החיים שלך, תשתפי ותכתבי בקבוצה, כך תוכלי להפרות את כולן, לתרום ובתקווה שגם להיתרם על ידי האחרות. אם כל המשתתפות יבינו את הערך הגדול שבהשתתפות פעילה, תהיה לנו חגיגה קבוצתית, הפריה הדדית והרבה ערך מוסף שהוא מעבר למה שאני הבאתי, כתבתי, והנחתי על השולחן.
 • כמה חשיפה דרושה כאן?
  כמה שתחליטי. תוכלי לספר ולשתף מניסיונך ועל חייך במידה שתרצי ותחליטי. חשוב להבין שלא מדובר כאן ב"שיתוף סודות הגרעין", אלא בתכנים, ברעיונות, בהשראות, בהרגלים, במסורות, במתכונים, במשפטים ובניסיון החיים שלכן, שיכול להעשיר ולתרום לחברותייך לקבוצה. כל אחת תבחר לעצמה עד כמה היא נחשפת, מה נוח לה לספר, ועד כמה היא מעוניינת לחלוק. ככל שתהיה יותר פעילות ותנועה משתפת, כך כולן תצאנה מורווחות. זה בידיים שלכן!
 • האם אכיר את הבנות ממחזורים קודמים?
  כן, באופן מסויים בהחלט. הרעיון הוא שזו תהיה קהילה מתפתחת. אני מאפשרת לבנות שסיימו את הקורס, להיות חלק מהקבוצות האינסטגרמיות הבאות שיתהוו, ולקחת חלק פעיל בהן. זו הזדמנות להכיר נשים נוספות ולהיות חלק מנטוורקינג נשי איכותי, ליצור חיבורים ולפגוש עוד נשים מדהימות, שכולן מאד דומות לנו אחרי הכל, כי בין כולנו מקשר עניין מאד דומיננטי - שהוא האסתטיקה.
 • אם יש פרק שאני פחות מתחברת אליו / שיש לי פחות לתרום לגביו, מה אני עושה?"
  המוטו של הקורס בעיניי הוא לקחת רק את מה שטוב לך. רק את מה שנעים לך, מתיישב עם חייך ועושה לך טוב על הלב. זו המהות כולה. ולשאלתך – מה את עושה אם את פחות מתחברת לנושא מסויים? הייתי מציעה לך לקרוא קריאה סלקטיבית, לשתף במה שבא לך, או להחליט שאת לא משתפת בכלל (בנושא המסוים הזה). הכל בסדר ואין עם זה שום בעיה. מדובר בפרק אחד מתוך שישה, וקורה שפחות מתחברים לנושא ספציפי. בקיצור, דלגי אם את לא בחיבור.
 • מהם תנאי התשלום?
  בעת הרישום, תשלום מקדמה בסך 100 ₪, שיועברו בביט או פייבוקס. את היתרה ניתן לשלם בתשלום אחד במפגש הראשון שלנו, או לשלם ב- 2-3 צ'קים דחויים.

לפרטים על מועד תחילת הקורס, המחיר ולכל שאלה אחרת – מוזמנות למלא כאן את פרטייך ואחזור אלייך בהקדם.

אז מי מצטרפת אליי
ל- 8 שבועות של אסתטיקה משפחתית?

את המגזין השבועי אתן קוראות בזמנכן החופשי במהלך אותו שבוע, לא כפוף לשעות מסוימות ולא ב- Zoom.

במקביל, מתנהלת קבוצה אינסטגרמית סגורה, הנגישה למשתתפות הקורס בלבד, שבה יעלו מדי יום תכנים, טיפים פרקטיים לחיים, מתכונים נוספים והזמנה לשיח, דיון והעמקה. ככל שתהיו מעורבות, תגיבו, תוסיפו משלכן ותהיו פעילות שם – כך ערכו של הקורס יעלה ונגיע לרמות אחרות של הנאה אסתטית ומשדרגת חיים.


התכנים שיעלו בקורס – ככה, "על קצה המזלג":

 1. זוגיות ומשפחה
  בפרק זה נחלוק רעיונות כיצד לעצב מרחב אסתטי, שתומך בזוגיות טובה.
  נקבל טיפים פרקטיים לטיפוח ושימור הזוגיות, רעיונות ליצירת אחדות ולכידות משפחתית. נדון ב"מסורות משפחתיות" ובדרכים שמאפשרות לעשות אדפטציה כדי לנצח על כל הטוב הזה, שנקרא: זוגיות ומשפחתיות.

 2. הבית
  נבין כיצד להשתלט על הפרויקט הענק הזה, שנקרא: "בית".
  נקבל רעיונות כיצד להתארגן על הזמן שלנו ואיך לתכנן מראש, כיצד לייעל את הזמן בבקרים ובכלל. נייצר הרגלים קטנים, יום-יומיים אך משני חיים, ונהנה מהמלצות למקומות הכי שווים לקנות בהם דברים לבית.

 3. אימהות
  נדון בכל מה שמתקיים במרחב שנקרא "אימהות". הצבת גבולות, ריבים בין האחים, החיים עם מתבגרים בימינו אנו, בילוי עם הילדים, נתינה וקבלה בהורות שלנו והעברת מסרים לילדים. עוד נרחיב גם על מלאכת הג'ינגול הבלתי פוסקת שבין הבית והעבודה שלנו, הקריירה מול חיי המשפחה והפנאי שלנו.

 4. המטבח
  בפרק זה יעלו מתכונים, רעיונות לאירוח משגע וטיפים לתזונה נכונה.
  תפריט ארוחות משפחתיות "של אמצע השבוע" ו"של סוף השבוע" יוצע בפניכן ונוכל להרחיב אותו בעזרת הידע הנשי המהמם בקבוצה.
  נדבר על כלי מטבח וכלי הגשה ואיפה קונים אותם ונשוחח על הסדר שלנו במטבח.
  נדון באושיות מטבח אהובות ונעלה השראות בתחום הזה.

 5. לייף סטייל
  זהו נושא רחב כל כך, המאגד בתוכו כל כך הרבה תחומים. ננסה לראות באמצעות אילו פריטים אסתטיים נוכל לשדרג את חיינו בפשטות, נלמד כיצד לארח בצורה מלאת סטייל, נדבר על טיפוח עצמי ועל פטנטים לשימור ושיפור הנראות בקלות יחסית. נדון במינימליזם, בסידור הארון, נדבר על סגנון אישי, נתינה בסטייל, מתנות שוות ועל עוד הרבה דברים נוטפי שיק וסטייל.

 6. אני ועצמי

זהו הפרק האחרון, אך הוא אחד הפרקים היותר משמעותיים, משום שהוא עוסק בנו ובחיבור לעצמנו. כאן נדבר על יצירת זמן לעצמנו, נתינה ואהבה עצמית, "טעינה" ומילוי הבטרייה – למעננו ולמען כל הסובבים אותנו.
תקבלו טיפים כיתד לחיות חיים שלמים ולא מושלמים, בניסיון להקליל אותם ולחיות בפשטות ומתוך הנאה.
נלמד איך להזין את עצמנו מבחוץ אך בעיקר מבפנים – באסתטיקה טובה, שהיא לא רק חומרית.

 

דאגתי לכן גם להטבות נפלאות על שירותים ומוצרים, להנחות במקומות שווים, ומדי שבוע יעלו גם סרטונים של אורחות שלי, שהתראיינו וישפכו עוד אור בכל נושא, מהכיוון שלהן ומתחום ההתמחות שלהן.

כל אחת תוכל ללמוד במשך 8 השבועות הללו על עצמה ועל הצרכים שלה, לבחור את מה שמתאים לה ולבנות לעצמה זהות המחוברת לסיפור שלה, לחיים שלה ולנקודת המבט שלה.


מוזמנת מאד להצטרף אליי ל-8 שבועות מעשירים, מפרים, מלאי תוכן פרקטי וחברותא נשית במיטבה.

איור2.png
bottom of page