top of page
חיפוש

תפסת מרובה – דווקא… תפסת!

עודכן: 10 בספט׳ 2020

כידוע לכם, חובבת מושבים מושבעת אנוכי. זה תמיד נראה לי קהילתי וחם, אבל לא שיתופי מדיי, איכותי מבחינת אנשים ואיכות החיים, מעין פנינה בלב בשולי העיר… מקום קסום כזה, שאפשר לברוח אליו מהמולת הכרך. ולכן, מפעם לפעם אני אוהבת לקחת את עצמי ולהפליג לאיזה מושב. לצאת מהשגרה, לנשום משהו אחר: אווירה, אנרגיה, השראה – ותמיד כייף גם לחזור הביתה.

img_5085

אז בערב יום כיפור לקחתי את עצמי ואת הילדים שבעי החופשות וימי הבטלה – לאודים. יש לי סימפטיה למקום הזה. הוא גם יחסית קרוב אלינו (רק 20 דקות נסיעה מהבית, לא רחוק מ”איקאה” נתניה – למבינים לפי חנויות :-)) וגם: בילדותי נשלחתי לשם לקייטנה. קייטנת אודים. וזה תמיד עושה לי קונוטציה נעימה, להיזכר… בכל אופן, על ״קפה מוסקט״ שמעתי רבות והחלטתי שיהיה כייף אם נדגום אותו.

img_5033

כשנכנסנו למסעדה ריח חלומי של שקשוקה קידם את אפנו. אם לא הייתי שבעה כל כך, אין ספק שזה מה שהייתי לוקחת, אפילו מבלי להעיף מבט בתפריט.

ואולם, הגעתי עם ילדודס רעבים. לורי בחרה טוסט ילדים, המכונה ״מופאסה״ כמו גם מנות אחרות בתפריט הילדים שהתהדרו בשמותיהם של שאר החברים מ״מלך האריות״. נלי עשתה ״העתק הדבק״ וביקשה את אותו הדבר בדיוק. קיבלנו מנה חמודה שהגיעה עם טרופית וכבשה את ליבן של הבנות. מייקי, לעומת זאת, היה מקורי והזמין פרנץ׳ טוסט. לא, אין מנת פרנץ׳ טוסט לילדים, נאמר לנו, אבל הברנש הזמין מנה רגילה ואכל אותה כמו גדול, תוך התפעלות: ״אמא, איזה מפנקים הם״ ו-״תראי, השקיעו״. הצחיק אותי לגמרי וגם די צדק. הלחם המטוגן שלו היה מעולה כמו גם סלט הפירות המפנק שליד… גם נלי וגם אני שמחנו לדגום מצלחתו כשהודיע על פרישה.

img_5041
img_5047

אבל לא. אל תטעו! לא מדובר במקום מהודר במיוחד. “מוסקט” הוא לא מהמקומות המעוצבים או החדישים. הוא למעשה האנגר שהוסב לשימושים אחרים, אבל ניכר שהוותק שלו הולך לפניו, האוכל שלו טעים ויש בו איזו נוסטלגיה מושבניקית נעימה. הצוות היה מאד אדיב וסבלני כלפי הטרפת של ילדיי, והשירות – נהדר ומחויך. כזה שגורם לך להרגיש בנוח, למרות הכל.

img_5079

הטוויסט הנחמד הוא שבהמשך למסעדה יש חנות מקסימה לריהוט וכלי בית משגעים, וחנות לילדים שבה תוכלו למצוא משחקים ובגדי ילדים חמודים. הכל ממש ממש משגע ובטוב טעם ומהנה לעשות שם סיבוב ולהתאבזר בדברים חדשים.

img_5105
img_5106


img_5087
img_5100

ובסוף החלק הדקורטיבי לבית, שוכנת לה חנות בגדי המעצבים של ״ליאת ותמרה״. אך אבוי! עד שהגענו לסוף החנות, אחרי שיטוטים במה שקדם לה, הילדים שלי נעשו כבר חסרי סבלנות ועל גבול הבלתי נסבלים, כך שנאלצתי לחתוך מהר, מבלי להתעכב יותר מדיי על מה שהיה להן להציע… חבל, כי ניכר שזו חנות אופנתית ועכשווית המאובזרת בכל הטרנדים הנכונים.

img_5125
img_5127

יש שיגידו ״תפסת מרובה לא תפסת”, כי גם בית קפה וגם חנות לבית וגם חנות בגדים – משהו עשוי להתפספס. אלא שלא. ניכר שכל השלוחות עובדות במיטבן, במקסימום שלהן ובקיצור, מושב + בית קפה / מסעדה + קניות לנשמה, שווה ערך מבחינתי לזהב. ואכן היה לנו בוקר חוויתי, טעים, ומגוון ואני בטוחה שאם הייתי הולכת לשם עם אמא או עם חברות, היינו יכולות למקסם את החוויה ולמצות את המקום עד תומו. גם זה בתוכנית…  🙂

img_5123
img_5116

img_5041

3 צפיות
hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page