top of page
חיפוש

על התמכרויות, או: שאלות היכרות ומינגלינג

עודכן: 9 בספט׳ 2020

ישבנו, 25 בנות איכותיות, סביב שולחן גדול וערוך היטב. חלקנו הכרנו זו את זו ולחלקנו לא היה מושג מי יושבת מעברו השני של השולחן. ואז נזרקה השאלה לאוויר.

עכשיו, חשוב להבין שמדובר בקונספט קבוע: שאלה נזרקת לאוויר, וכל יושבות הפורום מתבקשות להשיב עליה. זו בהחלט הזדמנות טובה להיכרות (ולא מהסוג הבנאלי והשחוק) ולקירוב לבבות. אני כבר רגילה לטקס המיוחד הזה. פעם, היה לנו: ״מה היה הרגע הכי מאושר בחיים שלך?” ופעם היה: “מה היה הרגע הכי קשה בחיים שלך״? והיה גם משהו קליל כמו: “איזה אימוג׳י את”? וכל פעם יש לנו אתגר אחר לחשוב עליו ולשים על השולחן.

בערב ההוא, כל אחת התבקשה לספר מה ההתמכרות שלה. חשבתי שזה מוזר בהתחלה. הרי התמכרות זה עניין די שלילי… ומי רוצה להיות מכורה בכלל? והקונוטציה המיידית, שלי בכל אופן, הייתה התמכרות לסמים, לאלכולהול, להימורים, לזנות… דברים לא בהכרח חיוביים כשהם נעשים באקסטרים.

אבל אז ״הוגמשה״ השאלה והורחבה ל- מה את הכי הכי אוהבת!? ומכאן הכל זרם כבר יותר בקלות. והיה מצחיק, וכנה, ומקסים ביותר. היו מי שאמרו שהן מכורות לנטפליקס. וכאלו שמכורות לעיצובים בשחור לבן. היו כאלה שמכורות לקלישאות (!!!! כן כן! “בגלל שקלישאות עשו קילומטראג׳ כדי להפוך לקלישאה, סימן שיש בהן מן האמת”). בנות סיפרו שהן מכורות למקלחות בוערות, לריגושים של חו״ל, לתנועה של בד, לתשוקה שבעשייה ועוד ועוד.

והנה תורי עמד להגיע וחשבתי במרץ, מה אני אוהבת בטירוף? על מה אני לא יכולה לוותר? ופתאום עלו לי כל כך הרבה דברים, שזה היה מבהיל! כל כך הרבה התמכרויות!!!!

כי ברור שאני מכורה לתינוקות. לראשוניות הזו, לריח הייחודי, לעור הרך, לנזקקות, לכירבולים, לתום… אם זה היה תלוי רק בי, הייתי ממשיכה לעשות עוד ועוד תינוקות 🙂 (הבעיה היא שהם גדלים מהר מדיי, התינוקות האלה….)

ולעוגות, אוי לעוגות. איך אני מכורה לעוגות! לא יכולה בלי זה: בלי לאפות ובלי לאכול אותן אחר כך…

אבל למה אני הכי מכורה? באמת באמת מכורה שאם ייקחו לי את זה – אני לא אהיה אני? מהו הדבר שאני לא יכולה בלעדיו? אז מחשבה ארוכה הובילה אותי לומר ללא ספק שמפעל החיים הזה, שנקרא משפחה, הוא ה-דבר מבחינתי! אני כל כך אוהבת את התפקיד הזה, של בעלת משפחה, אמא לילדים, רעיה ואת כל הקונסטלציה הזו של משפחתיות. זה היה חלום חיי ואני אסירת תודה על כך שהתמזל מזלי להגשימו ולהיות אשת משפחה. זו באמת ההתמכרות הכי עמוקה שלי. ובדרך זו או אחרת, היא מכילה את כל ההתמכרויות האחרות שהזכרתי קודם…

אז מה ההתמכרות שלכם? או אם יותר קל לכן, מה האהבה הכי גדולה שלכן??? בבקשה שתפו פה.

ובכלל, אני נורא אוהבת את הרעיון של ״תוכנית אומנותית״ אינטיליגנטית, באופן של שאילת שאלת עומק כזו שמאפשרת היכרות, ויוצרת עניין וגורמת לחיבור ולצחוק, לאמפטיה ולכנות…. ממש התמכרתי לזה 🙂 אז אולי יהיו לכן רעיונות בשבילי לשאלות מניעות מחשבה והיכרות שכאלה? (ובבקשה לא “מה קיבלתן מהקורונה? / מה הקורונה גילתה לכן?” כי אני לא מסוגלת להכיל עוד דיבורי קורונה בשלב זה). הנה, פתחתי את המחברת שלי, ואני יושבת לי עם השוקולד שלי והעוגה, לצד זר פרחים שמח ומחכה שתתנו לי קצת רעיונות…. ותודה מראש למשתפות הפעולה!

16 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page