top of page
חיפוש

סוגרים שנה, סוגרים עשור

עודכן: 9 בספט׳ 2020

תמיד עולה בי הדחף הזה לסכם. לסגור. לעשות רפלקציה על מה שהיה ומתוך זה להתכוונן על מה אני רוצה שיהיה… אז כמו לקראת כל תחילת שנה, עברית או אזרחית, התיישבתי גם הפעם לכתוב פוסט לסיכום השנה שהייתה. כזה שיסמן את ההיילייטס שהיו, ויסגור לי את השנה ברכות כזו, עם תובנות על מה היה שם בעיקר ומה אני רוצה שיהיה בשנה שתבוא.

הרפרנס שלי הוא תמיד האינסטגרם, משום שאני מקפידה להעלות לפלטפורמה הויזואלית האהובה הזו את כל הרגעים המתוקים, היפים, האסתטיים שלי, כאלה שאני רוצה לזכור. האפשרות לגלול אחורה ולבדוק מה היה שם, מינואר 19 עד דצמבר 19 היא כה פשוטה ומאפשרת הסתכלות אחורה, ברגע. זה קסום בעיניי (מזמינה אתכם להצטרף ולעקוב, אם אתם עוד לא שם).

כשדפדפתי בתמונות שלי שם, שמתי לב שהיו שם הרבה רגעים קסומים מתהליך הגדילה וההתפתחות של אנדי. מתינוק קטנטן הוא למד לזחול, וללכת. החיוכים שובי הלב. השיער שהבהיר וארך. ההרגלים, הרגעים הנפלאים שביליתי איתו יחד, אחד על אחד, והדינמיקה המשפחתית איתו, לעד יהיו אלה שיאפיינו עבורי את 2019.

בשנה הזו גם מלאו לי 40. לא יאומן! עדיין מרגישה שהמספר הזה גדול עליי, תרתי משמע, אך למרות כל החרדות והחששות שהיו לי מהגיל הזה, חגגתי אותו בלי די, עד שהוצאתי את כל האישיו הזה מהסיסטם שלי! היה אדיר.

לרגל המאורע, היינו בחופשונת מדהימה עם המשפחה המורחבת שלי. חופשה שהייתה מפתיעה מאד, מחממת לב ומהנה במיוחד. נסענו גם לסופ״ש משפחתי מצומצם, רק ששתינו, בירושלים המקסימה, וחגגתי בפורום מורחב עם חברות אהובות, כמיטב המסורת בבוקר שישי, אצלי בבית. הרגשתי כל כך עטופה ואני חושבת שזו זכות גדולה להרגיש כך, מחובקת מכל כיוון אפשרי, וכלל לא מובן מאליו.

בשנה החולפת היו גם הרבה בילויי ים. חול, גלים, שקיעות ושנ״צים מתוקים שתועדו בלי סוף. אני מתה על הים (או בריאה עליו, כמו שנהוג לומר במחוזות החשיבה החיובית) !


הפיד האינסטגרמי שלי העיד על הרבה נסיעות שהיו השנה: שבי ציון, ירושלים, ניו יורק וורמונט, ברצלונה ואילת. כל הנסיעות, בלי יוצא מן הכלל, גם בארץ וגם בחו״ל, היו נהדרות.

בשנה האחרונה היו הרבה ארוחות:  שולחנות ערוכים, אירוחים ביתיים, בישולים ועוגות ביתיות. היו פרחים יפים ומפיות מקשטות והרבה זמן ביחד אבל גם לבד. והאיזונים האלה הם כה חשובים בעיניי: האפשרות להתמלא מהביחד, ולהיטען גם מהעניינים האישיים שלי, למצוא זמן למשימות ולהתקדמויות ולחזור הביתה, אל כולם, ממומשת ובאנרגיות חדשות.

ואז, אחרי שמצאתי תמונות יפות וכתבתי את כל זה, נזכרתי שהשנה אנחנו בכלל מחליפים קידומת ומסכמים למעשה עשור. ולסכם עשור זה בכלל וואו! כי מה כלל העשור הזה?

בנוסף ללורי שלנו (שהשנה מציינת בת מצווה!) נולדו לנו במזל טוב ובשעה טובה עוד 3 ילדים (למייקי ימלאו השנה 10!), שזה הנס הפרטי שלי ולעד תהיה בליבי הוקרת תודה עצומה על הזכות להיות אימא. זו מבחינתי המהות וההישג האדיר ביותר של העשור שחלף!

בנוסף, אחרי חיפושים רבים ותלאות בדרך, עברנו עיר, בנינו בשעה טובה בית והיכינו שורשים, התפתחנו מבחינה עסקית, למדנו, העזנו, הבנו שאנחנו יכולים, גם אם לפעמים לא פשוט.

בעשור האחרון הבלוג הזה התחיל להיכתב ואיתו הגיעה למימושה התשוקה העזה לכתיבה ולעשייה יוצרת, והבנה מה אני רוצה לעשות ״כשאהיה גדולה״. והנה, לקראת עשור חדש אני עומדת לעשות צעדים ממשיים לפיתוח והגשמת החלום שלי.

אז מה תאחלו לעצמכן לקראת השנה החדשה והעשור הטרי שבפתח!? מאחלת לי (ולנו, כזוג) שרגעי השיא לא יהיו שונים בהרבה גם בשנה שתבוא עלינו לטובה, עם תחילתו של העשור החדש בחיינו. מאחלת לנו פריצת דרך במישור האישי-עסקי, עליית מדרגה, צמיחה והתפתחות.

מאחלת לעצמי הרבה בקרים של קפה בשקט, עם מחברות יפות ומלאות ברעיונות טובים ויצירתיים, ספרים טובים שייקראו, חגיגות (בת מצווה השנה!!! כבר אמרתי???) והפקות מוצלחות, אירוחים מהנים עם משפחה וחברים טובים, זמן איכות זוגי וזמן משפחתי משובח, עם הילדים הגדלים.

מאחלת לנו לשנה הקרובה שיהיו לא פחות גיחות, חופשות ונסיעות – משפחתיות וזוגיות. הן חשובות, ממלאות מצברים, צורבות בליבנו ובראשנו חוויות ורגעים מיוחדים, שהופכים להיות חלק מההוויה שלנו.

מאחלת לעצמי להמשיך להעלות תמונות נפלאות לאינסטגרם, כאלה שעושות לי שמח בלב וממלאות אותי, שהלא הן עדות לכל הדברים היפים, הטובים ומסבי ההנאה בחיי.

ובעיקר, בעיקר אני מאחלת לנו בריאות איתנה ותפקוד מקסימלי, בכל יום מחדש. כי בלי זה, שום דבר לא באמת משנה.

ממליצה גם לכן לשבת רגע ולסכם. נראה לכן טרחני ומיותר? אולי… בעיניי יש ברטרוספקטיבה הזו המון תובנות, מקור לגאווה, והתפקסות על הרצונות הבאים שלנו, תוך התכווננות לשנה החדשה.

ובפוסט הבא, עשרת ההמלצות שלי לשנה החדשה. אל תחמיצו!

אז שתהיה לנו שנה משובחת, חברים, ועשור מופלא. אמן! ♥

0 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page