top of page
חיפוש

נערה עובדת (מהבית!!!)

עודכן: 10 בספט׳ 2020

תמיד חלמתי על פינת עבודה קסומה בבית. כזו מסודרת, שאוכל לשבת בה בנחת ולכתוב, להשיב למיילים, לבדוק חשבונות ולהעביר שעות עבודה מרובות מול המחשב בכל תחומי חיינו.

IMG_7475
IMG_7476

אבל העבודה מהבית היא לא רק פינה יפה ואסתטית, עם מחשב אלגנטי ואגרטל קטן של פרחים וורודים על השולחן. עבודה מהבית היא לא רק תמונה יפה מהפינטרסט, עם גלאם של מגזין עיצוב, אלא משהו הרבה יותר עמוק, רציני ומחייב מזה.

IMG_7479

עבודה מהבית היא לעיתים קרובות מאד תובענית, מלאת פיתויים, מה גם שאין לה גבולות. הפיתוי לגשת לרגע למטבח ולהכין לילדים משהו לצהריים, להכניס בגדים למכונת הכביסה, לקפל כביסות, או כל מטלה אחרת ממטלות הבית ה”שואבות”, הן בעצם על תקן של פעולות מפתות וגוזלות זמן. כי במקום להתרכז בעניין שלשמו התכנסנו, הפזילה אל תחומי החיים האחרים במרחב הביתי – היא מאד קלה ומפתה.

על טשטוש הגבולות בימינו אנו, אין ממש צורך להרחיב. בעידן הטכנולוגי המתקדם, כשאפשר לקבל מיילים מהעבודה בכל מקום בעולם, להשיב בלחיצת כפתור, לענות לטלפונים בכל מצב – גם עם הילדים בג׳ימבורי וכו׳ – אין ממש הבדל בין עבודה בין כותלי המשרד או הבית. בכל מקרה הגבולות אינם ברורים כשהבית הולך איתך לעבודה והעבודה חוזרת איתך הביתה…

אבל מעל לכל, בעיניי עבודה מהבית דורשת ״טוסיק״. משמעת עצמית מאד חזקה לשבת ולהתמיד, כדי להצליח לעבוד ולא להתפתות לעשות דברים אחרים במקביל. היא דורשת התחייבות או החלטה, ועמידה מאחורי ההחלטה הזו, להקדיש את עצמי לעבודה גם אם אני בבית ויש עניינים אחרים שקורצים לי…

אין עוררין על כך שבבית הכי נוח. זה חוסך זמן. לא מבזבזים שעות על הכביש – לפני ואחרי, לא עומדים בפקקים, חוסכים בדלק, פחות מזהמים את הסביבה (זה אמיתי שאני כתבתי את זה!?!? מה נהיה ממני??? :-)) ולא מבזבזים אנרגיה ועצבים מיותרים. כל זה טוב ויפה, אבל לפעמים, בואו נהיה כנים, זה גם עשוי להיות קצת מדכדך. בבית אין אווירה פעילה של משרד, עם אנשים. אין את אותה תנועה ותכונה שיש במשרד… אין עם מי להתייעץ, לדבר, לשאול. אין הווי משרדי ולעיתים זה חסר ממש.

IMG_7477

בזמנו, כשעבדתי על הרומן שכתבתי – הייתי יוצאת מהבית לכתוב, בדיוק מהסיבות האלה! גם כדי לראות אנשים ולא להרגיש כל כך בודדה, וגם כדי לא להתפתות ולברוח מהכתיבה לדברים אחרים… גם את הכתיבה לבלוג אני עושה לרוב מחוץ לבית, או כשאני במיטה, במצב מאוזן איך עירני מספיק כדי לכתוב… מבחינת ה- day job שלי, אמנם יש לי משרד מחוץ לבית, כתובת נוספת שאני פוקדת מדי שבוע, ולרוב אני נוטה להיות שם לצורך פגישות עם אנשים או כשדרושה לי נגישות לחומרים שנמצאים רק שם. כי הרי אם יוצא שגם במשרד אני לבדי, אז אני מעדיפה להישאר במשרד הביתי לבד, שמרגיש לי הכי בבית 🙂 ומכיוון שיש לי גם שעות עבודה לא שגרתיות מול חו״ל ושעות ממושכות בהתכתבויות אל תוך הלילה, יוצא שאין ברירה אלא לעבוד הרבה גם מהבית.

IMG_7478

המשרד הביתי הוא מקום של שקט עבורי. מקום שאפשר להתרכז בו. מקום מסודר, עם אפשרות להציץ החוצה מדי פעם, לברוח לרגע במבט, במחשבה ולחזור חזרה למקום הבטוח, שעוטף אותי ואת ההרגלים והצרכים שלי מבלי להידרש להתחשב באף אחד….

חשובה לי הישיבה הנוחה, שיהיה משטח עבודה מרווח ונוח. והתענוג הכי גדול מבחינתי הוא היכולת להיות נגישה עבור ילדיי, להיות שם כשהם צריכים. זה מרגיע אותי להיות בסביבה שלהם. ובאותה נשימה העובדה הזו גם מהווה הסחת דעת לא קטנה.

מבולבלים? ברור! גם אני 🙂 כי לעבודה מהבית, ליכולת לנהל משרד ביתי ולהיות בשליטה עצמית, תחת גבולות ומשמעת, יש יתרונות וחסרונות כאחד וגם תלוי מי אנחנו בתור בני אדם. איזה טיפוסים אנחנו? האם העבודה מהבית מתאימה לנו? האם היא משמחת אותנו לרוב? האם היא מאפשרת לנו לעשות גם דברים אחרים ועדיין להיות יעילים ומלאי תפוקה?

מה עובד בשבילכם? האם העבודה בבית או מחוצה לו? ואיך מוודאים שיהיה נוח ומאפשר לעבוד שם? ובכן, התשובה מצויה אצל כל אחד ואחת מכם…

ועד שתענו לעצמכם – מה טוב ומה עובד עבורכם – תוכלו להציץ בבלוג המקסים של מיס מנדלה ולמצוא שם יופי של פינות עבודה, רעיונות וראיונות עם בעלי פינות עבודה ביתיות.

כמו כן, תוכלו להציץ באינסטגרם לפרופיל של the workspace stylist, שם תוכלו למצוא טונות של השראה ויופי.

יש גם את הבלוג המעניין בנושא פאנג שוואי של נטע כפרי, שמעבר להיותו יפה ומעניין בזכות עצמו, נתקלתי שם בסדרת כתבות על ״המשרד הביתי״ שהיו מעניינות ונתנו לי חומר למחשבה…

IMG_7480

והעיקר שתיהנו ותעבדו בחריצות, מאיפה שזה לא יהיה… 🙂

  1. * כל התמונות לקוחות מ”PINTEREST” אהובי!

צפייה 10 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page