top of page
חיפוש

כמה מילים של אחרי וברכת שנה טובה

עודכן: 10 בספט׳ 2020

אז זהו, אני אחרי, בשעה טובה ומוצלחת! אנו חובקים מזה שלושה שבועות תינוק מתוק להפליא ומודים על שהחיינו והגיענו לזמן הזה.

נדמה לי, שהחודש התשיעי להריון הוא החודש ההזוי ביותר. המתח, החשש – מתי ואיפה זה יתפוס אותי, ואיך הדברים יתנהלו כשהציר הראשון יגיע – היו משתקים. הילדים היו בחופשה. חופשה מתמשכת מאד. ה-חופש הגדול! ומעולם לפני כן לא ילדתי באוגוסט (שלושת הגדולים הם ילדי חורף), הוריי לא היו בארץ חלק מהזמן, ותומר היה עסוק בעבודה אינטנסיבית שלא בקרבת הבית. בקיצור, המתח היה גדול.

והייתה גם הבעתה הפתאומית הזה, שנחתה עליי לקראת החודש התשיעי, שחלילה לא אצא מזה בשלום. כל לידה היא נס וכל יציאה מביה”ח בשלום ובידיים מלאות היא דבר שאינו ברור מאליו. אני חושבת שעם כל לידה ההבנה הזו משתרשת ומעמיקה. החיים הופכים להיות לנו יקרים מפז. ויש לנו יותר ויותר דברים חשובים ויקרים, שמונחים על כף המאזניים. ויש כל כך הרבה מה להפסיד… ובלילות הגיעו כל המחשבות האיומות האלה, ואי אפשר היה להירדם, וגם נהיה פחות נוח לישון, עם הבטן הענקית הזו, הצרבות, והקימות התכופות לשירותים באמצע הלילה.

במוצאי שבת, אחרי יום כייפי במיוחד בבית עם חברים שהיו איתנו מהבוקר עד הערב, התחלתי להרגיש צירים. חשבתי שאפשר יהיה להתכחש אליהם. חשבתי שאולי אני עייפה מהיום הארוך שהיה. הנחתי שאם אשכב קצת לנוח, זה יעבור. איזה אבסורד!!!! 🙂 עד עכשיו צוחקת על עצמי, על המחשבה הטירונית הזו…

ונלי שכבה לצידי, במיטה שלנו, ואמרה לי: “אמא, עוד שבועיים את צריכה ללדת. מה אני אעשה בלעדייך???” ואני כבר מרגישה צירים די ברורים, והבכי עומד בגרון למשמע דבריה, ואני מתפללת שהיא כבר תירדם, המתוקה שלי, ושאוכל להיכנס למקלחת בשקט ולהבין עם עצמי האם זו אזעקת שווא או אמת לאמיתה. והדברים שהיא אמרה עוד מהדהדים בליבי, וגורמים לי למחנק. מה היא תעשה בלעדיי??? ומה אני בלעדיה?

ברבע לאחת בלילה הזעקתי את אמא שלי. לא היה יותר מקום לספקות. אלו היו צירים. חד משמעית. ואיזה מזל שהיא כבר חזרה ארצה, אמא שלי, חשבתי לעצמי… ♥ באישון לילה, נכנסתי חדר חדר לנשק את ילדינו הישנים, התפללתי בתוך תוכי תפילה חרישית שאצא מזה בשלום, ויצאתי בוכיה מהבית. הייתה לי מועקה נוראית. פחד איום. חששות שחס וחלילה יקרה משהו ולא אשוב… בכל זאת, פעם רביעית. האם לא התגריתי כאן יותר מדיי???

אז אני יותר ממאושרת לכתוב כאן שהתבדיתי ושכל חששותיי היו לא מוצדקים. אמנם הייתה לידה מאתגרת וכואבת במיוחד (קצרה מבחינת זמן, אבל אוי לכאבים הנוראיים), אולי כדי להבהיר לי שזו הפעם האחרונה בהחלט, ושלא יעבור לי בטעות בראש איזה רעיון מטורף להריון נוסף… 🙂

אני אסירת אסירת תודה לכתוב עכשיו את הפוסט האינטואיטיבי הזה, שלא הכנתי מבעוד מועד, ולא כתבתי מראש, כדרכי, ולהודות לאלוהים, ליקום או לכל כוח אפשרי אחר על שנס הבריאה הזה הסתיים לו בשלום. לחזור הביתה בידיים מלאות, עם תינוק בריא ומופלא, אל שלושה ילדים בריאים ומתוקים (אם כי מאד משועממים בשל נפלאות החופש הגדול, ועל כן נסלח להם :-)), עם אמא אחת מתפקדת, שיצאה מזה על שתי רגליה –  זה כאמור לגמרי לא מובן מאליו, בטח לא בפעם הרביעית, ואנחנו לנצח נהיה אסירי תודה על כך!

אז תודה לאל שהכל מאחורינו. או ליתר דיוק: כל הטוב עוד לפנינו…

אני יוצאת להתאווררות קלה, או עאלק: “חופשת לידה” קצרצרה. גם ככה החגים באים וקרבים עלינו לטובה וכל אחד בענייניו. המשפחתיים או הפרטיים. מקווה לחזור לכאן מתישהו באוקטובר, עם הרבה פוסטים חדשים ומרעננים בשלל נושאים שהכנתי עבורכם.

ועד אז, מוזמנים לעקוב אחריי גם באינסטגרם. כל חיי באינסטוש הזה, כמו ספר זכרונות בלתי נגמר, עם רגעים שחשוב לי לנצור לעד. שם, בלי הרבה מלל, אבל עם הרבה תמונות ששוות אלפי מילים, נוכל לשמור על קשר.

ובינתיים, הנה כמה לינקים לפוסטים שעלו בשנה האחרונה ב”דלתות” ושאולי פספסתם:

1. להודות, להוקיר ולרגע לא לשכוח (איך הכל התחיל).

2. ואיך בסוף קראנו לתינוקי המתוקי? מוזמנים לאינסטגרם כדי לגלות את התשובה 🙂 והנה פוסט על הלבטים שהיו לנו לגבי בחירת השם. ותודות לכל מי שעזר והציע ולא הרפה, ממש עד הרגע האחרון! ♥

3. ולקראת החגים, ושלל האירוחים, הנה פוסט פרקטי במיוחד.

4. ואם אתם לא כאן בחגים, אלא בנסיעות, הנה לכן פוסט שימושי במיוחד שעשוי לעזור לכם באריזה.

5. והנה משהו שאולי כדאי (ובטוח מתאים) להכין בראש השנה…

6. ואולי את זה ליום כיפור? קריאה מהנה!

7. כי החגים, ממש כמו החופש הגדול, הם הזדמנות מצויינת לשלוף מצלמה ולהנציח רגעים יקרים.

8. וזה אולי לאחרי החגים? רק את והוא? כי ת’כלס, מגיע לכם!

9. ומה תלבשו? פוסט שתמיד רלוונטי…

10. ומה עם מתנה מכן, לעצמכן? לכבוד החג? או לאחריו – על זה ששרדתן את כל התקופה הזו בגבורה?

זהו, מרגישה שציידתי אתכם לדרך. ומחכה כבר להיפגש כאן אחרי החגים.


מאחלת לכולכם שנה טובה ומיטיבה. שנת בריאות, יצירתיות ועשייה. שנת הצלחה, שגשוג ושפע. שנה של נחת וסיפוק. ושתהיה זו שנת שקט ושלווה, שבה אפשר יהיה להתרכז כדי להגשים את כל משאלות הלב. אמן!


7 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page