top of page
חיפוש

טו-טלי-ת בקלפים

עודכן: 10 בספט׳ 2020

הפוסט הזה הוא לא האינסטינקט הראשוני שלי. הנושא הוא לא אזור הנוחות שלי וגם לא הדבר שהכי מרגיע אותי בעולם ומסב לי שקט נפשי. אני לא יודעת אם אני מאמינה בזה, אם זה ברור ונהיר לי או אם אפשר לסמוך על זה, אבל בשבילכן, חברותיי, יצאתי מה- comfort zone שלי, הרחקתי לתל אביב והרחבתי את אופקיי. וכל זאת בכדי להביא לכן משהו קצת אחר, שונה, מיסטי, וחוויתי בקטע אחר. כי כשטלי רייס פנתה אליי, משהו בהצעה שלה סקרן ומשך אותי להבין במה מדובר, ולא יכולתי לסרב לה.

img_8432

טלי, המכונה גם ״הרואה בקלפים״, היא למעשה מתקשרת. מה הכוח שלך? אני מתעניינת, והיא מספרת שיש לה אינטואיציה חזקה, ״אולי יותר מפותחת מאשר אצל אחרים״ ומגיל צעיר היא הרגישה שהיא מקבלת מסרים. כל מיני אינפורמציות על אנשים עוד בטרם הם ידעו זאת על עצמם… ״אלו כלים ומתנות שקיבלתי ורק בשלב מאוחר בחיי הרשיתי לעצמי להתעסק עם זה בצורה מקצועית יותר״.

img_8428

בקלות אפשר להרגיש שטלי אוהבת אנשים. היא אמפטית, אכפתית, מאירת פנים ומאד אנושית. היא פותחת בקלפי טארוט וגם בטרנד ייחודי וחדש יחסית, שנקרא קלפי תהילים. קלפי הטארוט הם קלפים ללא מלל, תמונות מלאות במידע: נומרולוגיה, אסטרולוגיה, צבעים ומסרים נוספים רבים. הקלפים הללו הם בגדר ״תמונה שווה אלף מילים״. לעומת זאת, קלפי התהילים הם קלפים עמוסים בהסברים והאיורים שבהם באים מעולם תוכן דתי. “לכן, האמצעי הזה מאד מדבר אל האוכלוסייה הדתית ולא נתפס כמשהו טמא בעיניהם, כמו הטארוט, למשל,” מסבירה טלי. החילוניים לא חייבים להיות מאמינים גדולים כדי שיפתחו להם  בקלפי תהילים, ולרוב אין התנגדויות מצידם לקבל את הקריאה בקלפים הללו. ״מדובר ב-150 קלפים, כ-150 פרקי התהילים, וגם החילוניים מקבלים את זה בברכה, כי זו היהדות שלהם גם והם לא מתכחשים אליה,״ מעידה טלי.

img_8591

טלי משלבת לא פעם בין פתיחה בקלפי התהילים לבין פתיחה בטארוט ומספרת שהשילוב בין השניים הוא עוצמתי מאד. לכל זה נוספת האינטואיציה שלה והמסרים שהיא מקבלת באמצעות התקשור, והרי לכם חוויה משמעותית וכוללת.

טלי אינה מגדת עתידות. היא גם לא ״מכשפה״, כמו שאוהבים להגדיר זאת לעיתים. בכלל, הפתיחה בקלפים היא בעיניה ייעוץ והכוונה לחיים טובים יותר. כלומר, עם האינפורמציה שהיא מקבלת מהתקשור והקלפים יחד, היא יכולה לייעץ איזו פעולה כדאי לעשות, מה נכון, איך כדאי לפעול, ממה להימנע וכו׳. “הכל מדויק ביקום – אם קוראים נכון, וכל אחד ייבחר מה לעשות עם העתיד שלו לנוכח האפשרויות. הכל צפוי והרשות נתונה…״.

האם את פותחת גם לעצמך ולקרובייך בקלפים? אני מסתקרנת. ״שלא תטעי,” מתריעה טלי. “אני חיה כמו כולם ולא מושלמת בזכות הכלים שיש לי. גם אני עושה טעויות. אני לא אעשה פתיחות למשפחה שלי, כי אולי יהיו דברים שאראה ולא ארצה להכיר בהם, או דברים שאהיה עיוורת להם ולא אוכל לראות היטב, כי אני לא אובייקטיבית.״

על אילו נושאים מבקשים בדרך כלל לשמוע? “זוגיות, משפחה, אהבה, ממון, קריירה, בריאות וחוסן רגשי הם הדברים האוניברסליים שמעניינים את כולם בדרך כלל. אנשים מגיעים בעת משבר, בתחילת דרך או בזמן התלבטות והקלפים נותנים מענה. אנחנו פותחים בקלפים ויוצרים מפה אישית של הנועץ, מן תמונה כללית על מה שקורה לו ומשם אני מנסה לראות איך אפשר לסייע לו תוך מתן הכוונה וייעוץ. זו זכות ענקית שניתנה לי לעזור לאנשים,” עונה טלי בהתרגשות.

איך את מספרת לאנשים דברים קשים שעולים מתוך הקלפים? “לעולם לא אגיד למישהי שבעלה בוגד בה. ולא אומר למישהי שיש מחלה איומה שאורבת לה. זה לא מתפקידי. כן אמליץ ללכת לבדיקות דם, או אייעץ דברים שיסייעו להתמודד עם המצב. אני רואה מה שאני רואה, וכשאדם עומד בצומת דרכים ולא יודע לאן לפנות, מתלבט, אני עושה לו ‘קיצורי דרך’. עוזרת לו להבין איך יחיה את ההווה בצורה הנכונה והטובה ביותר.”

כל הפגישה הזו הייתה נעימה וטובה ומסבירת פנים, אבל זה לא היה דומה אפילו לפתיחה בקלפי התהילים שטלי עשתה עבורי. הפתיחה נעשתה טלפונית (כן, כן! טלפונית. ואני היא זו שבחרתי את הקלפים. טלי כבר תסביר לכם איך זה עובד…) והמעמד היה מרגש כמו גם הבשורות. מאד התחברתי לכל מה שאמרה. היה נדמה שהיא רואה ומכירה אותי משכבר הימים, והאופן בו הציגה והסבירה את שראתה בקלפים, היה מעודד ומשמח ומאד נוגע ללב. נורא קל לזלזל בפתיחה בקלפים ובתחום המיסטי בכלל. ונכון שלא כולם מאמינים ומתחברים לז’אנר הזה (גם אני לא נמנית על חסידיו), אבל אם אוזרים אומץ ויוצאים להתנסות הזו ממקום של קבלה ופתיחות – יכולה להיות חוויה אדירה ומעשירה.

img_8440

תשאלו למה עשינו את הייעוץ בטלפון ולא פנים אל פנים, אם כבר נפגשנו. אז ככה: נפגשנו בקניון, אמצע הדרך עבור כל אחת מאיתנו, וטלי הבהירה שהיא לא מסכימה בשום אופן לתת לי ייעוץ ולפתוח לי קלפים באמצע הקניון. “זה לא אינטימי, זה לא אישי, זה לא מכבד ולא נכון״. וכל כך אהבתי את זה! את הכבוד שהיא נותנת לעשייה שלה, ולי כנועצת. בכלל, מאד הערכתי אצל טלי את העובדה שהיא לא “מחזיקה מעצמה” ‘סגן ריבונו של עולם’, כדבריה. היא אמנם כל הזמן לומדת, והולכת לסדנאות ומתפתחת בתחום שלה (אם זה מאסטר ברייקי, ייעוץ במיסטיקה, טארוט, תטא הילינג, קריאה בקלפי תהילים ועוד), אבל היא צנועה, ולא “מסתובבת עם האף למעלה”. היא סופר-משקיענית ותיתן לכל נועץ שלה את מלוא תשומת הלב, האנרגיה וההשתדלות לסייע לו. ועוד דבר שמאד נגע לליבי וגרם לי להעריך אותה, הוא שהיא לא גולשת לפסים רכילותיים. חשובה לה האתיקה המקצועית שלה וגם אם עולה שֵם כלשהו על השולחן, היא לא נוברת וחופרת בו, אלא נשארת עניינית. לא כל אחד יודע לעשות זאת במחזותינו…

טלי אוהבת להתייחס לקריאה בקלפים עם הסתכלות של שנה קדימה. “זה הכי מדויק,” לטעמה. ואם הסתקרנתם לדעת מה טלי אמרה על הבלוג, אוכל לשתף אתכם – ככה, על קצה המזלג – ולומר ש”דלתות” הוא התשוקה שלי. הוא במרכז העשייה שלי ונמצא בתקופה של פריחה וצמיחה. כדי שימשיך באותו קו, דרושה לו חשיפה רבה יותר, הפצה נרחבת יותר, שיתופים, אזכורים וכמובן – התמדה. אז חברים יקרים, ההתמדה – עליי! 🙂 אבל זו ההזדמנות לבקש מכם להירתם לעניין ולעזור לבלוג להמשיך ולפרוח, להתפתח ולהיות מקור של עניין, איכות ובית לדברים יפים ואנשים טובים… שתפו, דברו עליו ואל תשכחו לבוא לבקר 🙂

עם טלי ניתן ליצור קשר דרך פייסבוק (@טלי הרואה בקלפים) וגם דרך האתר שלה (www.talitarot.com). היא נותנת לא רק ייעוץ אישי, אלא גם מעבירה ערבי נשים מיסטיים (שבהם מקבלים מסרים אישיים), הרצאות בנושא אינטואיציה ותת-מודע וסדנאות לימוד בקלפי תהילים. ניתן להזמינה גם למסיבות ימי הולדת ורווקות, ימי / ערבי גיבוש לוועדי עובדים וכדומה. אז תעשו לעצמכם טובה: אם חשקתם לפתוח את הראש, לטעום משהו קצת אחר וליהנות מחוויה אחרת ומעצימה – תרימו אליה טלפון.

img_8445

צפייה 10 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page