top of page
חיפוש

חנות קטנה ומטריפה 

עודכן: 10 בספט׳ 2020

כל התחיל מחברה שעברה לבית חדש ומהמם וקיבלה מתנה מ״עד עיצובים״. “איפה זה?” שאלתי. “פה, ברמת השרון,” נעניתי. ברמת השרון? במגרש הביתי ואני עוד לא מכירה??? אז החלטתי להכיר! כי ההתפעלות הייתה רבה והתמונות שהיא הראתה לי, כל פעם של חדר אחר עם חפצים שקנתה ב״עד עיצובים״ – היו ממש מדליקות. ואז סיפרתי לאימא שאני הולכת להציץ בחנות חדשה באזור התעשייה ברמת השרון. “אההה, זו החנות של יונת!” אמרה לי בנונשלנט. “לא חדש…” “יונת? אמא של שיר? “עד עיצובים” זה שלה?” “כן, כן! שלה! ” עולם קטן… חשבתי לעצמי. ואיפה בדיוק הייתי עד היום, תהיתי ומיהרתי ללכת לשם, להשלים פערי ידע והיכרויות. אז ככה:

בחלק הפחות סקסי של רמת השרון, בין מוסכים ומסעדות (שוק האיכרים של רמת השרון, אם תרצו), שוכנת לה בצניעות ״עד עיצובים״. מכיוון שבאזור תעשייה פעיל עסקינן, החנייה לא הכי זמינה ופשוטה באמצע השבוע, אבל הבנתי שיש חנייה למטה, מתחת לחנות, ובתיאום טלפוני אפשר לחנות שם. יונת אומרת שמ-15:30 אחה״צ החניה באזור פנויה יותר ובימי שישי בכלל אין מצוקת חנייה. עוד לפני הכניסה הרשמית לחנות יש מבואה ובה ה מ ו ן פרטי עיצוב: שטיחים לכניסה לבית, שלטים מעוצבים, מסגרות משגעות לתמונות, צעיפים הורסים (נקודה רגישה אצלי, אתם יודעים…) ומה לא, חלקם בהנחות משמעותיות (על 50% אני מדברת!).


כשנכנסתי לחנות קידמה את פניי שיר, הבת של יונת וידידה טובה משכבר הימים של אחי, עמרי. התרכזתי  בה רגע לפני שהתפניתי להביט סביב, וצפיתי כיצד היא מנצחת בגאון על החנות. זכרתי אותה טינאייג׳רית צעירה, לפני צבא, עובדת במרץ בחנות ״בילבונג״ ועושה שם חיל. מסתבר שלא הרבה השתנה מאז, כי היא עדיין נראית טינאייג׳רית מהממת, (רק שהיום יש לה כבר שני ילדים), טוב טעם, והרבה תשוקה לעסק של אימא, שהפך להיות גם ה״בייבי״ שלה. אי אפשר שלא לשים לב לעובדה ששיר חיה את הביזנס ומאד מחוברת אליו. היא מלאת מרץ, בקיאה בסחורה: מה נמצא איפה, מה ילך טוב עם מה, שופעת רעיונות למתנות, מסייעת ללקוחות, אורזת מקסים, שולטת על הקופה, מחלקת הנחיות מה לשים איפה, מה להביא ללקוחה, מה להראות למישהי אחרת ואיפה בדיוק זה אמור להימצא בחנות. בקיצור, שליטה ביד רמה. פשוט אליפות! וכשהתבוננתי בה, ואחר כך גם דיברתי עם אמה, חשבתי לעצמי כמה כייף לראות אמא ובת שעובדות יחד. כמה מקסים זה שיש ״בת ממשיכה״, מישהי שאוהבת את העסק של אמא, שמתחברת, שמשתלבת היטב, שמעורבת ובמקרה הזה – כמו שהבנתי מאימא יונת הגאה והמפרגנת – שיר הפיחה חיים בחנות, לקחה אותה למקום אחר, נתנה לה את הטאץ׳ המיוחד שלה, עם קו צעיר והרבה סגנון משל עצמה. תענוג לשתיהן והלקוחות רק מרוויחים מכך! אז אחרי שהנחתי לסנטימנטים בצד ועזבתי את האנליזות הפסיכולוגיסטיות למיניהן, התפניתי להסתכל קצת סביב. ״אני רואה בעיניי הקטנות״ (מכירים את המשחק הזה, של הילדים???)… ובכן, עיניי הקטנות ראו חנות קטנה ומטריפה, עם שפע, שפע מטורף של סחורה, שנבחרה בטעם רב והכל מוצג בצורה אסתטית כל כך, מסודר ופשוט יפהפה! ומרגע לרגע עיניי הקטנות הפכו לעיניים גדולות ו… רציתי ה כ ל !!! פשוט התחשק לי לקחת כל מה שראיתי.


מכיוון שהחלל לא גדול, המדפים עמוסים בסחורה יפהפייה, עד שלפעמים קשה להחליט מה בדיוק רוצים ובכלל, מה בדיוק מחפשים. אבל בעזרתן האדיבה של יונת ושיר, תוכלו לאתר בקלות ובכייף את מבוקשכן ותצאו עם דברים מדהימים, עיצוב מאלף או מתנה באריזה שווה, שבטוח הייתן רוצות לקבל בעצמכן.

ועד אז, ממליצה לכם מאד מאד לקפוץ לביקור!

עד עיצובים החרש 8, רמת השרון 03-5475660

צפייה 10 תגובות

Commentaires


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page