top of page
חיפוש

ה”מכולת” המפנקת של נווה צדק

עודכן: 9 בספט׳ 2020

זהו סיפור אהבה שהחל באינסטגרם. מישהי חדשה החלה לעקוב אחרי והסקרנות, הו, הסקרנות – מיד הצצתי אצלה בפיד לראות במי מדובר. מפה לשם, התאהבתי. בטעם הטוב, הקלאסי, האירופאי, בבית היפה, בילדים המקסימים (אז עוד לא ידעתי שיש חמישה!!!! כאלה, שיהיו בריאים), ובאישה המיוחדת שעומדת מאחורי כל אלה.

מעבר לדף הפרטי באינסטגרם, התברר לי שיש גם עסק מאחורי סיגל, האישה הנפלאה הזו, והוא ממוקם בנווה צדק. זוהי מעדנייה למעשה (או “מכולת” בתרגום חופשי מצרפתית), ברמה הכי גבוהה, עם בית קפה קטן וקסום לשבת בו וגם חנות מלאה בדברים יפים. אז לא אקפוץ לביקור!?! ברור שכן!

את הבילוי הזה ״נעצתי״ לי ביומן כמשהו כייפי לעשות מיד עם ההתאוששות שלאחר הלידה ועם החזרה לשגרה. אז בשבוע הראשון של ספטמבר, איך שהילדים סוף סוף חזרו (לשנייה וחצי) לביה״ס ולגן, כשלאנדי מלאו רק שלושה שבועות ואימא שלי הייתה פנויה להצטרף, נסענו שלושתנו לנווה צדק. אמנם ממש כאן, בתל אביב, אבל בהחלט מרגיש עבורי כמו משהו שצריך להתכונן ולהיערך אליו. לא יודעת למה, אבל לא יוצא לי להגיע לאזורים האלה סתם ככה, על אף קירבתם הגיאוגרפית. נווה צדק מרגישה לי תמיד מרוחקת, בעייתית מבחינת חניה ופחות זמינה כמשהו ספונטני לעשות. סוג של חו״ל… אבל פעם שהחלטתי להגיע, הרגשתי כאילו לאנדי כבר יש דרכון, ושבאמת נתתי קפיצה קטנה לחו״ל. הכי מענג!!!

נווה צדק היא מיוחדת. רחובותיה באמת מרגישים כמו סמטאות שלקוחות מהערים היפות באירופה. וכשנכנסים ל״אפיסרי״, בכלל יש תחושה שהגענו לצרפת. המוסיקה הצרפתית ברקע, שהזכירה לי נשכחות משנות המגורים שלי בבלגיה כנערה, בית הקפה הזעיר שנחבא מעיני כל ומפתיע כל כך לטובה והחנות היפה לכלי בית ואקססוריז משובחים. המקום הוא בעצם חלל של הפתעות: תחילה המעדנייה המהממת (כאמור, אפיסרי בצרפתית זו מכולת, אבל המכולת הזו היא משודרגת ואיכותית, הכי fine שיש), עם הגבינות המשובחות והדגים, הנקניקים וכל המוצרים הטעימים שמיובאים. הלחמים טריים וטובים ובכלל, תמצאו במעדניה הזו שלל פינוקים.

כמה מדרגות צנועות יובילו אתכם למעין מעבר שהיה יכול להיות סתמי ולא מנוצל, אך הפך להיות בית קפה אינטימי, עם שיק צרפתי. הוא לא רחב ידיים ואין בו הרבה שולחנות, אבל כל מי שיזכה לשבת בו – לא ירצה לקום. והכריכים היו טעימים טעימים, והתמונות יעידו על הרעב שתקף אותנו והשכיח מאיתנו את חובת הצילום תחילה…

ולבסוף, החנות מעוררת ההשראה, עם כלי הבית הנפלאים; נרות, ריחות, כלי בית, כריות ושמיכות מפנקות ושולחנות ערוכים בתצוגה שיעשו חשק לשבת סביבם ולהמתין לאוכל.

ואת כל אלה ״עוטפת״ סיגל המהממת, שחיתוך הדיבור שלה נעים לאוזן, המנגינה שלה וגם התוכן, האסתטיקה הגבוהה שלה והכנסת האורחים מסבירת הפנים ומחממת הלב.

אני חושבת שזהו סיפור, בין היתר, על כוחן של הרשתות החברתיות, על חיבורים אנושיים ועל תגליות חדשות. המדיה הזו הפכה להיות שחקן מרכזי כל כך בחיינו, לא תמיד לטובה, אבל כשהיא מובילה בסופו של דבר גם אל אנשים מיוחדים, ואל עולמות תוכן דומים – הרי שאי אפשר רק להלין עליה ולהתלונן שהיא משחיתה אותנו. כי הנה לכם סיפור אהבה, בחסות הרשת החברתית, שהוא גם מצמיח, מפגיש, חושף ויוצר חיבורים חדשים במקומות נפלאים. וטוב שכך! לכו לבקר…

Epicerie Fine שבזי 34 נווה צדק, תל אביב


ואת הספלים המיוחדים האלה, שתמיד קוצרים מחמאות כשאני מגישה בהם, מצאתי אצל סיגל:

59 צפיות0 תגובות

Commentaires


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page