top of page
חיפוש

אם אין תיק לי – אמילי!

עודכן: 10 בספט׳ 2020
כבר מזמן שאני עוקבת אחרי חשבון האינסטגרם שלה ונהנית מכל רגע. כבר הרבה זמן שאני לוטשת עיניים בערגה אחר הדברים היפים שהיא עושה. כבר מלא זמן שרציתי להגיע לסטודיו שלה. והנה שעת הכושר הגיעה וזה קרה!!!


ראיתי אצלה ארנק כרטיסי אשראי מושלם לגבר והפלוס המייחד אותו הוא ההטבעה היפה שעליו, עם שמו של נושא הארנק. מייד כתבתי לה שאני רוצה בדיוק כזה, ליום הולדתו של האיש שלי ובאתי בששון ובשמחה לקחת את המתנה. על הדרך, אי אפשר שלא להתאהב באמילי המהממת וליפול בקסמו של הסטודיו המטריף שלה, עם כל הדברים המשגעים שהיא מייצרת בין כותליו.


מאחורי המותג ״אמילי״, עומדת כמובן אמילי יחזקאל. בחורה תוססת, חמה ומלאת חן, שעובדת כבר 10 שנים בהתמדה על מותג התיקים ההורס שלה, הנושא את שמה כשהסמל המסחרי שלה הוא השפירית המיוחדת, המוטבעת על כל מוצרי העור שלה.


“תמיד היה לי ברור שהלוגו שלי יהיה מעופף״, היא אומרת. ״מבחינה גרפית, אני אוהבת את הכנפיים, את הגידים…״, ובאמת, אני נזכרת שאחד הדברים הראשונים שצדו את עיניי ומצאו חן לי כשראיתי את התיקים שלה, היה הסמל הזה, שמשדר כל כך הרבה אירופאיות וקלאסיקה לטעמי. אני חושבת שעוד לפני שבחנתי את התיקים עצמם, התאהבתי קודם כל בסמל ובלוגו הזה שנראה יוקרתי ומושקע.


בתיכון היא בכלל למדה צילום, ״אבל היה ברור תמיד שאעשה משהו שקשור בעיצוב״, היא מספרת ומיד אחרי לידת בנה הראשון, לקחה שיעורים פרטיים בתפירה. מכיוון שהכישרון הוא אצלה ״בילט-אין״ בידיים, לא עבר הרבה זמן עד שהדהימה את מורתה עם גזרות שעשתה. כשלצידה תינוק קטן בלול, אמילי רכשה מכונת תפירה והחלה לתפור במרץ. תחילה היו אלה חצאיות מכנס מג׳ינס, שענו על צורך בשל הליך של תשובה שבו הייתה מצויה. לא הרגיש לה בנוח ללכת עם חצאיות, והמענה המושלם היה לתפור מכנסי ג׳ינס שנראים כמו חצאית. גאוני! ״מ- day one התחלתי למכור״, היא מספרת ואני מביטה בה בהערצה, וחושבת לעצמי כמה ברת מזל היא, רק להתחיל וכבר להיות ״שם דבר״, להצליח להתפרנס מזה ולממש את עצמה. כל כך לא מובן מאליו! לא חלף זמן רב עד ש״רזילי״ החלו לחזר אחריה והיא החלה לתפור ולמכור גם להם.


את העיסוק בעורות החלה רק לאחר שביקשה לייצר חגורת עור דקה ומיוחדת והתאהבה בנישה הזו. לאט ובזהירות החלה לייצר דגמים שונים של תיקים, מייצרת כל פעם כמויות קטנות, זהירה ומודעת, מקשיבה לבטן שלה ויודעת שהיא רוצה לעשות הכל ״לאט לאט, לא לקפוץ מהר״, כדבריה. אין לה שאיפות להיהפך למותג ענק, שיקנו את העסק שלה וכאלה. היא ארצית. רגליים על הקרקע. מחוברת לבית, לילדים, לבעלה. משפחתית. רוצה את העסק שלה בתוך הבית, קרוב לילדים, שתוכל ״להיות האמא שאני״, לקבל את המתוקים בצהריים ולהגיש להם ארוחה חמה. אולי בגלל זה כל כך התחברתי אליה: לנשיות, לרוך, לנתינה. ולגמרי מזדהה עם השאיפה הזו – להצמיח כנפיים, לעשות את מה שאת אוהבת, לממש את עצמך, ותמיד תמיד להיות ולהרגיש אמא. נגישה, קרובה הביתה, חווה ומעורבת.


הסטודיו, כאמור, ממוקם בבית המשגע במושב חמד. חדר מלא קסם, מסודר בטוב טעם, עם מלא פריטים יפים, לצד תמונות והשראות. לסטודיו מגיעים דרך כניסה נפרדת ומתוכו ישנה כמובן דלת מקשרת הביתה, ללב העניינים. ארבעה ילדים יש לאמילי ונראה שהסטודיו והעסק עצמו הוא הבייבי החמישי. כל הלב והנשמה מושקעים בו.


אי אפשר שלא ליפול בקסמם של הדברים הלא בנאליים שהיא מייצרת: מחברות עבות כרס עם כריכת עור, נרתיק עור מיוחד לטלית, כריכות זעירות לספרי תהילים, עם צ׳ארמים שאפשר להצמיד להם (מגן דוד, חמסה ומפתח הלב…), כיסויים מיוחדים לדרכון ועוד. ומעבר לכך, יש את הבנאלי, לכאורה: תיקים. אהבת חיי!!!! 🙂 אבל התיקים של אמילי כלל לא בנאליים. כמי שמכורה לתיקים, אני יכולה לומר שהתבלבלתי למראה כל האפשרויות. תיק קרוס בודי קטן לערב? תיק ענק ללפטופ ולמסמכים? ואולי בכלל תיק גב עם טוויסט? המבחר גדול, העורות משובחים, העבודה מהוקצעת.


רוצים להתרשם? האינסטגרם יספק לכם הצצה נחמדת, וגם האתר, אבל הכי תענוג לקפוץ לביקור בסטודיו הנהדר, לשטוף את העיניים בכל היופי הזה ולקחת משהו לעצמכם, שיישאר שנים, שישביח עם הזמן (העורות רק נעשים יפים יותר במרוצת השנים), ושיהיה לכם פריט איכותי באמת באמתחתכם.


98 צפיות0 תגובות

Comments


hello-revival-2_NRQBcggnU-unsplash.jpg
%D7%9B%D7%AA%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D
מריחה-צבע-yurehz-דנה-דלתות.png
ellieelien-MpOw8c_wPio-unsplash.jpg
alyssa-strohmann-tnpr-hPOta0-unsplash.jp
bottom of page